Вівторок, 15 жовтня 2024 року № 42 (20086)
http://silskivisti.kiev.ua/20086/print.php?n=54619

Якщо випала тривожна ніч

Василь БОДНАР, сомнолог.

ПІД час війни через вибухи нерідко доводиться прокидатися серед ночі, а заснути знову інколи не вдається аж до ранку. Внаслідок цього розтривожені люди достатньо не відпочивають, що загрожує зниженням імунітету і загостренням хронічних хвороб.

У таких випадках можна використовувати спеціальну техніку дихання, яка допомагає знизити частоту серцевих скорочень і швидко засинати. Це так звана практика «4-7-8», що базується на стародавній логічній техніці, яка допомагає контролювати власне дихання.

Для початку потрібно видихнути через рот. Далі безшумно вдихнути через ніс. Вдих має тривати 4 секунди: на рахунок до чотирьох.

Потім потрібно затримати дихання на сім секунд або на рахунок до семи.

Видихнути ротом: видих має тривати вісім секунд або на рахунок до восьми.

Повторити цей цикл 4 рази поспіль.

Найважливішою частиною цієї вправи є затримка дихання на сім секунд або на рахунок до семи. Як стверджують експерти, регулярне використання цієї техніки допомагає швидко заснути. Причина в тому, що під час виконання вправи «4-7-8» розум і тіло зосереджуються на регуляції дихання, а не на повторюванні тривожних думок. Це не лише допомагає швидко заснути, а й благотворно позначається на роботі всіх внутрішніх систем організму.

До речі, ця техніка допомагає проти «грудки» у горлі, якщо цей неприємний симптом має неврологічні причини. Якщо ж він пов’язаний із проблемами щитоподібної залози чи горла, потрібно вживати спеціалізовані засоби, які призначить лікар.

Перед застосуванням рекомендацій обов’язково порадьтеся з вашим лікарем.