Архів
Вівторок,
22 жовтня 2024 року

№ 43 (20087)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну
  • Самоврядування

Проєкти малого села

Світлана УСАТЮК.

Івано-Франківська область.

ТРЕТІЙ рік поспіль у Грушеві на Івано-Франківщині організовують дитяче таборування. Влітку тут приймають дітей із Коломийської громади, до складу якої входить село. А взимку, щоб активно відпочити, набратися сил і поспілкуватися з однолітками, сюди можуть приїздити діти з інших громад і з сусідніх областей. На них чекають у садибі Святого Миколая, яку облаштували у приміщенні, де колись були сільські клуб і бібліотека.

Обов’язки Миколая від початку створення локації виконує прикарпатець Василь Кавецький. Каже, здогадується, чому саме його обрали на цю роль. Бо він дуже любить дітвору. І не дивно, адже має п’ятеро дітей і тринадцятеро внуків. Тож знає, як задовольнити дитячі забаганки і здійснити найпотаємніші мрії, про які йому пишуть у листах.

— Раніше листів від дітей було дуже багато. Ми з колегами навіть каталог почали складати. Писали про все: одні — про матеріальне, інші — про те, що хочуть, аби батьки частіше були поруч із ними. Тепер листів стало менше, листування вже в минулому, — розповідає Василь Кавецький.

У садибі діти можуть не тільки поспілкуватися з Миколаєм. Їм пропонують таборування різної тематики: християнське, молодіжне, історичне, театральне. Для них створили бібліотеку, запрошують для виступів різні мистецькі колективи. Також юнь навчають хазяйнувати: заготовляти дрова, косити, громадити сіно, дбати про тварин.

— У нас живуть овечки і віслючок. Шукали ослика по всій області. Знайшли у сусідній П’ядицькій громаді. Там одній дівчинці подарували віслюка, а коли вона підросла, їй набридло за ним доглядати. Тепер він має свою стайню, і ним постійно опікується керівниця садиби, — розповіла начальниця управління культури і туризму Коломийської міської ради Мар’яна Кодіна.

За її словами, організація таборувань — колективна справа. Задіяні працівники палацу культури та мистецтв «Народний дім», бібліотек громади, представники філій культурних послуг. Із дітками вони працюють по черзі, за графіком. Цього літа всі разом прийняли у садибі понад тисячу дітей. Допомагають у справі також жителі Грушева. Зокрема, активно проводять толоки, аби впорядковувати територію.

— Таборування оживило село. Власне, ми, організовуючи його, і хотіли привернути увагу до цієї сільської місцевості. Це вдалося. Тепер тут хоча б дорогу добру маємо. А спершу було суцільне болото, у якому грузнув увесь транспорт, — говорить Мар’яна Кодіна.

Тим, хто завітає у Грушів, жінка радить побувати на козиній фермі у сусідньому селі Воскресинці. Господарі утримують там 60 кіз порід англо-нубійська і ламанча, а з їхнього молока виготовляють екзотичне масло гхі.

Також вартий уваги велосипедний маршрут «Стежками Воскресинців». Одна з його зупинок — гора Юріїв, де знаходиться рекреаційний пункт.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Визволили захисників
Читати
Iнфляція все знівелювала
Читати
Залишились кукурудза і буряки
Читати
Влада обіцяє подорожчання електрики
Читати
Надалі — за київським часом
Читати
Ще тримають люди корів
Читати
Приватизаційний «ляп»?
Читати
Вартість стрімко зросла
Читати
Евакуація посилюється
Читати
Пробилися до найкращих
Читати
Кривава осінь
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове