Архів
Вівторок,
22 жовтня 2024 року

№ 43 (20087)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну
  • Репліка

«Комашка»
чи промашка?

Гервасій ЛЮШНЯ.

У ЧЕТВЕР, 17 жовтня, застосунок «Резерв+» Міністерства оборони України для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, у якому «можна зручно оновити персональні дані», «поплив» або, як той казав, лоханувся.

Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко так не вважає. Мовляв, нічого надзвичайного не сталося: «Так інтенсивно готувалися до нових релізів, що виліз баг. У деяких користувачів з’явились відстрочки до кінця мобілізації. Вибачте за незручності», — написала молода чиновниця у Фейсбуку, запевнивши, що дані у реєстрі «Оберіг», звідки «Резерв+» бере інформацію, не змінювались, а баг у застосунку оперативно виправили.

Що ж воно таке, отой баг, що через інтенсивність технарів взяв і «виліз»?

Баґ, або баг (англ. bug — «жук, комашка»), — це помилка, вада або дефект у комп’ютерній програмі або системі.

Саме цей клятий «жук» спричиняє у програмі неправильний чи неочікуваний результат або неочікувану поведінку, секретна вона чи ні.

«Чи винуваті розробники в цьому інциденті? — запитує на своїй сторінці у Фейсбуку експерт із кібербезпеки Костянтин Корсун. — Категорично «так». Це вони прикрутили до суперкритичного військово-мобілізаційного додатка не контрольованого ними Телеграм-бота. При тому, що сама платформа — Телеграм — з великою вірогідністю контролюється ворогом, повністю або частково. І розробники «Резерв+» не в змозі видалити канал, який з якихось причин перестав бути «дружнім», — це може зробити або сам власник каналу, або адміністрація Tелеграм.

Чи призвів цей інцидент до катастрофічних наслідків для національної безпеки? Не знаю. Залежить від обсягів та критичності викраденої ворогом інформації.

Чи завдано великої шкоди військовозобов’язаним громадянам? Так, завдано: їхню інформацію отримав ворог, і хтозна, як вона буде використана у подальшому. Чи мусить хтось за це понести відповідальність? У демократичній країні — однозначно».

* * *

Аудиторія застосунку «Резерв+» становить майже 3,5 мільйона користувачів. Про це в ефірі марафону «Єдині новини» розповіла Катерина Черногоренко.

Ба більше, кількість офіційно зареєстрованих резервістів зростає рекордними темпами.

«Для застосунку, який існує за фактом декілька місяців, це дуже-дуже потужний результат… Вже понад 5 мільйонів згенерованих електронних військово-облікових документів, і ми також будемо мати нові модулі. Буквально зараз закінчуємо роботу над онлайн-рекрутингом і працюємо плідно з відстрочками — теж будуть скоро гарні новини», — запевнила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації.

…Ось такий жук, малята, як дід Панас казав!

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Визволили захисників
Читати
Iнфляція все знівелювала
Читати
Залишились кукурудза і буряки
Читати
Влада обіцяє подорожчання електрики
Читати
Надалі — за київським часом
Читати
Ще тримають люди корів
Читати
Приватизаційний «ляп»?
Читати
Вартість стрімко зросла
Читати
Евакуація посилюється
Читати
Пробилися до найкращих
Читати
Кривава осінь
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове