Архів
Вівторок,
5 листопада 2024 року

№ 45 (20089)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Листопад
  Версія для друку          На головну
  • Споживачам на замітку

Зобов’язані допускати контролерів

Підготувала
Маргарита СИТНИК.

Час від часу до осель українців навідуються контролери і просять показати лічильники газу та електрики, потім ще й фотографують їх. Багатьох людей тривожить, чи правомірні такі дії?

ЯК ПОЯСНИЛИ у Львівобленерго, контрольний огляд електролічильника проводиться один раз на три місяці. Фахівці фотографують прилад обліку з показником, номером, пломбою і завантажують знімки у спеціальну програму. Це потрібно, кажуть, задля уникнення непорозумінь, адже є підтвердження огляду з зафіксованими даними, щоб ні в кого не виникало питань, що щось не так внесено до системи.

Споживачі зобов’язані допускати контролерів до лічильників, наголошують в обленерго. Інакше навіть можуть від’єднати домогосподарство, яке перешкоджає огляду, від електропостачання. Тим же, хто боїться допускати в оселю сторонніх, остерігаючись аферистів, пояснюють: хоча спеціальної форми в контролерів немає, але їм видаються посвідчення з номером. Відтак можна зателефонувати в кол-центр і перевірити, чи є такий працівник.

Аналогічна ситуація і з газопостачанням. Контрольні огляди, як правило, проводяться щонайменше раз на пів року, втім, фахівці можуть це робити з різною частотою — наприклад щомісячно. Стосовно фотографування лічильника, то неодноразово саме за знімками виявляли крадіжки газу, коли той крутився у зворотний бік. Також під час огляду знаходили просвердлені отвори в корпусі приладу обліку, прикріплені до нього сторонні предмети тощо. До речі, зазвичай саме несумлінні споживачі й перешкоджають доступу фахівців до лічильника.

У таких випадках прилад вилучається на експертизу. Крім того, домогосподарству виставляється додатковий рахунок за період, коли було втручання в систему обліку газу. Можливе й припинення постачання блакитного палива. Як і контролери-електрики, газівники мають посвідчення, яке на вимогу споживача мають пред’явити.

Проводиться також контроль і лічильників холодної та гарячої води (щоправда, це більше стосується жителів міст). Ця процедура називається повіркою і виконується кожні чотири роки приватними компаніями платно. Проте як би не було скрутно, нехтування правилом обійдеться дорожче. Постачальники послуг знімуть неповірені лічильники з комерційного обліку, відтак показання, надіслані домогосподарством, не прийматимуться. Упродовж перших трьох місяців плату нараховуватимуть за середнім використанням сім’ї, а далі – за загальними нормами водоспоживання. А вони, як правило, набагато вищі, ніж домогосподарство насправді витрачає ресурсів.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
«Екватор» бюджетного процесу
Читати
Жнива ще тривають
Читати
Чергове продовження
Читати
У відставку після скандалу
Читати
Казав пан...
Читати
Ціни підвищуватимуть
Читати
Зарплата хороша. А робота?
Читати
Вступна кампанія не зміниться
Читати
Автоімпорт пожвавився
Читати
Реєстр наповнюється
Читати
Запевняють: палива достатньо
Читати
Ставки зростають
Читати
Багато наслідків — незворотні
Читати
Приватизовано наукову установу
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове