Архів
Вівторок,
19 листопада 2024 року

№ 47 (20091)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:
  Версія для друку          На головну
  • З приводу

Всенародні «одобрямси» повертаються

Тетяна ВАСИЛЕНКО.

ВІДТОДІ як президент Зеленський представив «план перемоги» (в якому чотири пункти із п’яти — вимоги до західних партнерів), посипалися сесії обласних рад: «Підтримуємо, Володимире Олександровичу!». Ну як у часи, коли нас вела у «світле майбутнє» «керівна і спрямовуюча» на чолі з Леонідом Іллічем Брежнєвим. Наші старші читачі точно пам’ятають оті суцільні «одобрямси», які за командою згори миттєво організовували внизу.

Але щоб «нові сили» (чи як там ще вони себе називають?) опустилися до того рівня, такого і в найгіршому сні не приснилося б. Втім, це не сон: наче за помахом чарівної палички, всі обласні ради вже підтримали план. Ба більше: його активно «обговорюють» у громадах. Наче на шаленому принтері, депутати в громадах штампують рішення: підтримуємо! Уявляєте, яка реактивна швидкість?!

А от із розслідуванням фактів корупції, що, у прямому значенні, доїдає Україну зсередини, і головне — з невідворотним покаранням за це значно менш оперативні. Ще б пак: рука ж бо руку миє.

Натомість наші громади активно закликають європейські міста-побратими порушити клопотання перед національними урядами про підтримку все того ж плану перемоги України. Таки добре засвоїли в Зеленського, що в демократичних державах уряди прислухаються до голосу своїх громадян. Та й ініціатива начебто потрібна, от тільки методи її втілення «совкові»: ламати через коліно українців (нехай навіть і депутатів рад) — погана ідея.

Гадаю, за майже три роки війни прості українці вже зробили для усвідомлення світом нашої екзистенційної боротьби значно більше, ніж офіційна дипломатія. От чесно. Але «слуги» та іже з ними в місцевих радах голосують за вимоги до Байдена і Шольца, до Дуди й Макрона. Проте їм і на думку не спало висловитися стосовно антиконституційних заборон жінкам-депутатам місцевих рад їздити за кордон, тому чимало з них просто вимушені складати повноваження.

«Так, ми теж за те, аби Україна отримала запрошення в НАТО і якнайшвидше стала членом Альянсу і ЄС. Для цього потрібно не лише вимагати рішень у партнерів, а й працювати над внутрішніми реформами. До речі, у свіжому звіті Єврокомісії йдеться про неприпустимість обмеження прав опозиції, політичної цензури «марафону єдиних новин» і тиску на журналістів. Облради, ви не хочете прийняти заяву на підтримку звіту Єврокомісії, врахування її зауважень і демократичний розвиток України навіть в умовах воєнного часу? Аби потім не питати в Урсули фон дер Ляєн, чому ми не в ЄС?» — слушно запитує народна депутатка співголова фракції «ЄС» Ірина Геращенко.

У цей же час зарплата членів Рахункової палати у 2025-му сягне… 350 тисяч на місяць: так передбачено в Держбюджеті, що ухвалений у першому читанні. Її повноваження всупереч Конституції України розширили й місцеве самоврядування: щоб уже ніхто не посмів не погодитися з «генеральною лінією партії». А нам розповідають казки про нестачу коштів у бюджеті, приміром, на виплати захисникам — хіба не цинізм?! А «м’ясний» генерал Содоль, проти якого повстали самі військові, звільнився із ЗСУ через… рішення ВЛК.

Ми ж і далі граємося в «одобрямси» — чи не з вогнем праведного народного гніву?

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Шукають вітру в полі
Читати
Найбільший урожай — на півдні
Читати
На соцстандарти нема грошей
Читати
Вивезли з-під обстрілів
Читати
Залишили під вартою
Читати
Менше звернень до судів
Читати
Iмпорт перевищує
Читати
Нарощують власний видобуток
Читати
Продовжено термін подання документів
Читати
Ось такі обсяги підтримки
Читати
«Дороговказ» для села
Читати
Привели гроші
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове