Архів
Вівторок,
19 листопада 2024 року

№ 47 (20091)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:
  Версія для друку          На головну
  • На зв’язку — Хмельниччина

Підтримують одне одного

Уляна ГЛІБЧУК.

У РАМКАХ проєкту «Рука допомоги» жінки, які через війну були вимушені полишити свої домівки і знайшли прихисток у Хмельницькому, безоплатно стрижуть та роблять масаж пораненим військово-службовцям. За словами однієї із керівниць проєкту Наталі Кирилової, переселенки закінчили спеціальні курси у центрі професійного та особистісного розвитку, їх забезпечили необхідним для перукарів та масажистів обладнанням. Багато хто з жінок залишився без житла, їхні міста знищені, вони зазнали втрат. Робота із пораненими допомагає їм звикнути до нових обставин, відчувають себе потрібними. Майстрині виїжджають до різних медзакладів міста, інколи навідуються до хлопців додому. За один такий виїзд стрижуть 30-40 поранених.

Учителька Олена Бондаренко приїхала до Хмельницького із Нової Каховки, долучилась до ініціативи «Рука допомоги». «Хлопцям до вподоби стригтися «під нуль», але деякі хочуть сучасні зачіски або «оселедець», — розповідає вона. — Зараз чимало бійців носять бороди, ми й їх також стрижемо. Хлопці люблять поспілкуватися, розповідають свої історії. Вони дуже чекають на зустрічі із нами, а ми із ними. Піднімаємо один одному настрій. Навіть, буває, співаємо разом з усією палатою».

Сонце працюватиме на медицину

У ЛІКАРНІ Теофіпольської громади з’явилося додаткове джерело електроенергії: на даху місцевого центру первинної медико-санітарної допомоги стала до ладу сонячна електростанція потужністю 30,4 кВт. За словами селищного голови Михайла Тененева, станція забезпечуватиме електрикою також і Теофіпольську багатопрофільну лікарню. Вартість сонячного джерела орієнтовно 1,9 мільйона гривень, проєкт реалізовано повністю за грантові кошти уряду Німеччини. А забезпечити місцеві медзаклади альтернативним джерелом живлення стало можливим завдяки перемозі Теофіпольської громади в конкурсі «Відновлювальна енергетика для стійкості України». Селищний голова сподівається, що власна електростанція дасть змогу суттєво зменшити витрати на енергопостачання: заощадити на рік орієнтовно 400 тисяч гривень бюджетних коштів, які спрямовуватимуться на впровадження енергонезалежності у школах та дитсадочках, а також на об’єктах водопостачання громади.

Робота завжди є

У МЕЖАХ реалізації проєкту «єРобота» 19 підприємців отримали сертифікати на гранти для відкриття або розвиток власного бізнесу на загальну суму чотири мільйони 300 тисяч гривень. Більшість із них планують витратити грантові кошти на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. З початку поточного року 9200 людей знайшли роботу у регіоні. В жовтні в обласному центрі зайнятості зареєстровано 3200 безробітних.

Допомога молодим прикордонникам

У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ парку ім. Чекмана вдруге за рік провели благодійний ярмарок, під час якого збирали кошти на підтримку випускників прикордонної академії, які виконують бойові завдання на Сході та Півночі України. На ярмарку, серед інших експонатів, представили бойові трофеї, які з Донеччини привіз один із прикордонників. Цього разу планували зібрати 150 тисяч гривень, на попередньому скарбничка поповнилась на 105 тисяч. На них хочуть, зокрема, закупити транспорт і амуніцію для прикордонників. Коштами, зібраними під час весняного ярмарку, змогли допомогти двом підрозділам випускників академії — закупили мавік та акумулятори.

Батьківське серце оберігає дітей

ОБЕРЕГИ «Батьківське серце» стали знаком пам’яті для синів і доньок, чиї батьки загинули, захищаючи рідну землю і свої родини від російських окупантів. Це срібне серце, обрамлене терновим вінком із краплинкою крові, на звороті якого написане ім’я і прізвище загиблого героя, тепер символічно оберігатиме дітей. Іменні кулони в Нетішині дітям, батьки яких загинули в російсько-українській війні, вручили представники громадської спілки «Всеукраїнське військово-цивільне об’єднання «Бойове братерство України».

До театру по віру й надію

СІМ театральних вистав порадували хмельничан під час фестивалю Starytskiy Theatre Fest-2024, який відбувся за участі театральних колективів Херсона, Луцька, Чернівців, Львова, Тернополя, Івано-Франківська і Хмельницького. Організатори сповідували мету подарувати глядачам оптимістичний настрій у нелегку пору буття, віру у прийдешнє, а також підтримати сучасну українську драматургію і класичні твори української драматургії, але в сучасній обробці. Окрасою фестивалю стала вистава франківців «Солодка Даруся», яку від початку прем’єри актори представили глядачам 334 рази. На закриття фестивалю до Хмельницького завітала авторка роману «Солодка Даруся» Марія Матіос.

Дітям — про безпеку життя

МАЛЕЧА змалку повинна розуміти реалії неспокійного часу і навчитися дбати про безпеку свого життя. З цією метою педагоги і батьки Великозозулинецької загальноосвітньої школи Заслучненської територіальної громади і влаштували для них клас безпеки. Дітям буде набагато цікавіше навчатися у новенькому класі, де є інтерактивні та мультимедійні пристрої, цікаві й креативні експонати, а також інформативні стенди. Клас безпеки розділений на простори, де зацікавлені школярі опанують основи пожежної і мінної безпеки, дорожнього руху, домедичної допомоги, безпеки на воді тощо. Освітній проєкт реалізується за підтримки ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

Найкращі роки проведе за ґратами

НА ШЕПЕТІВЩИНІ суд виніс вирок 18-річному юнакові, який обікрав будинок 86-річної пенсіонерки, повідомляють у пресслужбі Шепетівського районного управління поліції. Доведеться спокутувати — його засудили до п’яти років і трьох місяців позбавлення волі. Історія тривіальна. До поліції звернулася жителька одного із сіл Ганнопільської сільської громади із заявою про крадіжку. Правоохоронці з’ясували, що злочин вчинив односелець потерпілої. Зловмисник, знаючи, що пенсіонерки немає вдома, знайшов під килимком біля вхідних дверей ключа, проник в оселю, виніс з будинку цінні речі та всі заощадження.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Шукають вітру в полі
Читати
Найбільший урожай — на півдні
Читати
На соцстандарти нема грошей
Читати
Вивезли з-під обстрілів
Читати
Залишили під вартою
Читати
Менше звернень до судів
Читати
Iмпорт перевищує
Читати
Нарощують власний видобуток
Читати
Продовжено термін подання документів
Читати
Ось такі обсяги підтримки
Читати
«Дороговказ» для села
Читати
Привели гроші
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове