Архів
Четвер,
12 грудня 2024 року

№ 50 (20094)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну
  • Сила громади

Черги у... книгозбірні

Віталій НАЗАРЕНКО.

Чернігівська область.

Фото автора.

Публічна бібліотека в Коропі — приклад того, як із радянського закладу із застарілим книжковим фондом зробити місце, цікаве для різних поколінь мешканців громади. Це вже не звичайна книгозбірня, а справжній центр культури, освіти, творчості.

ЩЕ КІЛЬКА років тому бібліотека працювала у досить занедбаній будівлі, нині ж її приміщення, розташоване в центрі селища Короп, не впізнати. Громада, яка навчилась вдало використовувати нинішні можливості з освоєння міжнародних грантів, підготувала проєкт і виграла 20 тисяч доларів США для облаштування в бібліотеці публічного простору.

Можливо, хтось і здивується, що в епоху цифрових технологій книгозбірня є популярним місцем для жителів громади. Втім, тільки не коропці.

«Люди дуже цікавляться творами сучасних письменників, — розповідає директор комунального закладу Коропської селищної ради «Публічна бібліотека» Ірина Євтушенко (на фото). — Мають попит видання іноземних авторів в українському перекладі. Їх сьогодні багато, на будь-який смак. Нація, яка читає, є освіченою. У нас книжки в пошані і у молоді, і у пенсіонерів. Коли в нашому бібліотечному фонді з’являються нові надходження, то читачі займають чергу».

Голова громади Володимир Куніцин каже, що селищна рада намагається в міру можливостей закуповувати сучасну літературу.

«Коштів, правду кажучи, не завжди вистачає, але ми просимо допомоги у спонсорів. Люди читають, і це прекрасно», — пояснює голова.

«Якби ви тільки бачили, що було з бібліотекою, доки не прийшов Володимир Миколайович, — не стримує емоцій директорка закладу Ірина Євтушенко. — А зараз це місце не впізнати».

Завдяки грантівським коштам у Коропську публічну бібліотеку закупили ноутбуки, кінокамеру, фотоапарат, меблі у дитячу кімнату, стелажі тощо. Облаштували ігрову кімнату з багатофункціональним столом. Школярі стали частими гостями установи. Для них тут проводять багато цікавих заходів.

А для дорослих та творчих мешканців Коропа при публічній бібліотеці діє недільний клуб «Паляниця». Уявіть собі дружню та відкриту атмосферу, де всі почуваються комфортно і вільно, спілкуються, зустрічаються з місцевими талантами та авторами, обговорюють прочитане, діляться думками, дізнаються щось нове. Популярність «Паляниці» підтверджує і той факт, що від зібрання до зібрання кількість учасників клубу щоразу зростає.

Показово, що все це відбувається не десь у Києві чи в Чернігові, а в невеликому селищі Короп, приміщенні колишньої попівської хати, яка через два століття стала місцем духовного єднання громади.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Скасовано підвищення «заднім числом»
Читати
Планують «оптимізацію» медосвіти
Читати
Перебуватиме під вартою
Читати
Людям бракує грошей
Читати
Iмпорт перевищує майже вдвічі
Читати
Добре жити не заборониш
Читати
Можливі зміни до військового обліку
Читати
Ціни: молокопродукти
Читати
Ще один кандидат на приватизацію?
Читати
Понищено ворогом
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове