Архів
Четвер,
26 грудня 2024 року

№ 52 (20096)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну
  • COVID-19

Штучне походження, заборона лікувати

У п’яту річницю пандемії COVID-19 у програмі «Кабінет експертів» обговорили ключові моменти глобальної кризи, результати розслідування Конгресу США та вплив вірусу на медицину. Гостею студії стала Ольга Голубовська, доктор медичних наук та лікар-інфекціоніст, яка поділилася своїм досвідом і аналізом.

ДОКТОР Голубовська згадала про випадки, коли лікарям забороняли лікувати навіть тих пацієнтів, які перебували на межі життя і смерті.

Основною причиною була відсутність доказової бази для застосування певних препаратів. Вона підкреслила, що ці обмеження були особливо болючими через те, що вірус був новим і невивченим.

«Без практичного застосування нових препаратів отримати докази було неможливо», — зауважила вона.

Українські інфекціоністи, серед яких і Ольга Голубовська, розробили протокол лікування COVID-19, до якого включили противірусний препарат Ремдесивір. ВООЗ спершу заборонила його використання, однак пізніше з’ясувалося, що в дослідженнях організації препарат застосовували неправильно.

«Противірусні засоби ефективні лише у перші 3-5 днів хвороби. Їхнє застосування в реанімації вже не має сенсу», — зазначила професор Голубовська. Вона нагадала, що основний принцип лікування інфекційних захворювань — не доводити хворих до реанімації.

Під час програми згадали результати розслідування Конгресу США, які висвітлюють питання штучного походження вірусу. Це додає нових питань до етичних і практичних рішень, прийнятих під час пандемії. Голубовська закликала до переосмислення підходів до лікування інфекційних хвороб. Вона наголосила на важливості ранньої діагностики, доступу до ліків і довіри до медичних фахівців.

Дослідження Конгресу США

Комітет Конгресу США під керівництвом республіканців завершив дворічне розслідування виникнення коронавірусу. Комітет вважає, що причиною пандемії став витік з лабораторії в місті Ухань. Про це йдеться у доповіді комітету.

Комітет США наводить п’ять аргументів, які підтверджують штучне походження вірусу:

вірус має біологічну характеристику, яка не зустрічається в природі;

дані показують, що всі випадки COVID-19 походять від одного введення в організм людини. Це суперечить попереднім пандеміям, коли було кілька побічних ефектів;

в Ухані розташована провідна в Китаї дослідницька лабораторія SARS, яка «має історію проведення досліджень посилення функ­ціональності за неадекватних рівнів біобезпеки»;

дослідники Уханьського інституту вірусології (WIV) були хворі на COVID-подібний вірус восени 2019 року, за кілька місяців до того, як COVID-19 було виявлено на так званому мокрому ринку, на якому продають живих тварин і тут же вбивають;

майже за всіма науковими критеріями, якби існували докази природного походження, вони вже були б знайдені.

Підкомітет також розкритикував зусилля Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо боротьби з пандемією, заявивши, що вона поставила політичні інтереси Комуністичної партії Китаю вище своєї місії з надання допомоги людям і дозволила партії контролювати розслідування походження вірусу.

У звіті також критикують американських чиновників охорони здоров’я за «поширення дезінформації, особливо щодо теорії витоку вірусу з лабораторій та використання таких ліків, які не є ефективними проти коронавірусу».

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Атака на держреєстри
Читати
Медицина (не)безкоштовна
Читати
Промисловість добивають
Читати
ФОПи закриваються
Читати
Податкове законодавство негодяще
Читати
Не бідуватимуть
Читати
Дипломатична ротація
Читати
Страхування здорожчає
Читати
Найактивніші учасники — малі аграрії
Читати
І це лише підтверджені дані...
Читати
Кошти від партнерів
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове