Архів
Четвер,
26 грудня 2024 року

№ 52 (20096)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господар
  Версія для друку          На головну
  • Завдання на рік

Міни із поля, плуги у поле

СЬОГОДНІ один з основних викликів аграрної галузі — подолання кризових наслідків війни. Передовсім гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель та їх повне відновлення. Це один із важливих напрямів роботи Мінагрополітики.

У держбюджеті на 2025 рік на розмінування сільськогосподарських земель закладено 1 млрд грн. Мінагрополітики продовжує співпрацювати з міжнародними партнерами щодо процесу гуманітарного розмінування. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

«Гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель — один із важливих пріоритетів міністерства. Дякую за допомогу в цьому напрямі Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО), Всесвітній продовольчій Програмі (ВПП) та Швейцарському фонду протимінної діяльності (FSD). Відповідна програма з розмінування вже стартувала у Харківській області. Планується її поширення на Миколаївську та Херсонську», — зазначив Віталій Коваль.

За словами міністра, програма зосереджена на підтримці сільських домогосподарств та дрібних фермерів із сільськогосподарськими угіддями до 300 га. Загалом 60% запланованого бюджету буде спрямовано на протимінну діяльність. Решта 40% — на підтримку фермерів у виявленні, аналізі та відновленні засобів до існування.

В рамках спільної ініціативи з протимінної діяльності разом із представниками Всесвітньої продовольчої програми вже проведено супутникову зйомку та картографічний аналіз територій. У трьох зазначених областях виявлені значні пошкодження сільгоспугідь вибухонебезпечними залишками та боєприпасами, що не розірвалися.

Зокрема, в Харківській області проаналізовано 11 277,6 кв. км сільгоспземель (із них 1623 кв. км — необроблених угідь). Виявлено 420 829 воронок від вибухонебезпечних боєприпасів.

У Миколаївській — 9804,4 кв. км, що дозволило виявити 2133 кв. км необроблюваних земель та 306 584 воронок від вибухів.

На Херсонщині — 4747 кв. км, з яких 719 кв. км залишилися необробленими і виявлено 311 666 кратерів.

«Цей аналіз висвітлює значні виклики для відновлення сільського господарства та постійні ризики для життєдіяльності сільського населення», — наголосив Віталій Коваль.

Довідково. Згідно з Планом заходів Національного органу з питань протимінної діяльності, потреба розмінування сільськогосподарських земель у 2024 році становить 512 тис. га. Станом на середину грудня 2024-го площа земель сільськогосподарського призначення, яку обстежено від початку року, — понад 315,2 тис. га. Площа, яку розміновано, — понад 265 тис. га.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Атака на держреєстри
Читати
Медицина (не)безкоштовна
Читати
Промисловість добивають
Читати
ФОПи закриваються
Читати
Податкове законодавство негодяще
Читати
Не бідуватимуть
Читати
Дипломатична ротація
Читати
Страхування здорожчає
Читати
Найактивніші учасники — малі аграрії
Читати
І це лише підтверджені дані...
Читати
Кошти від партнерів
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове