П’ятниця, 24 березня 2017 року № 23 (19468)
http://silskivisti.kiev.ua/19468/print.php?n=35043

  • Актуально

Переходимо на літній час

Олена БЕГМА.

У ніч проти неділі 26 березня о 3-й годині стрілки годинників усіх служб України буде переведено на годину вперед.

ТОБТО замість 3-ї години стане 4-та. Відтак тим, кому необхідно в неділю вийти на роботу або вирушити кудись літаком, потягом чи автобусом, треба бути пильним, щоб не проспати. У відповідних транспортних службах нагадали, що у куплених пасажирами квитках час відправлення та прибуття вже вказаний з урахуванням переходу.

Як відомо, зміна часу в Україні відбувається двічі на рік: в останню неділю березня країна переходить на літній, а кожної останньої неділі жовтня — на зимовий. Вважається, що перехід на літній час дає економію електроенергії, а також викроює зайву годину для відпочинку у світлий час доби.

«Літній» і «зимовий» порядок обчислення часу вперше було запроваджено у Великій Британії 1908 року для ощадливішого та раціональнішого розподілу електрики впродовж доби. В Україні зміна часових поясів регулярно здійснюється з 1981 року. Лише один раз була спроба змінити цей порядок. У вересні 2011-го вийшла постанова Верховної Ради про скасування переходу на «літній» і «зимовий» час. Але через місяць під тиском громадськості (жителі Західної України стали нарікати: мовляв, уранці, коли треба йти на роботу, в школу чи дитсадок, ще дуже темно надворі, а також через проведення в Україні футбольного Євро-2012) парламентарі відмінили свою ухвалу.

Нині 117 країн на всіх широтах від Канади до Австралії і всі європейські переходять на «літній» і «зимовий» час. Приміром, США і Канада на «літній» уже перейшли.