П’ятниця, 24 березня 2017 року № 23 (19468)
http://silskivisti.kiev.ua/19468/print.php?n=35055

Розмножуємо живцями

СПОСОБОМ укорінення живців можна розмножувати більшість рослин. Якщо садивного матеріалу потрібно багато, краще облаштувати спеціальний парничок. Його розміщують у садку в затінку куща чи невисокого густого дерева з низькою кроною. Щоб усередину не проліз кріт, по периметру закопують шматки плаского шиферу чи жерсті на глибину не менш як півметра. Річ у тому, що земля в парничку завжди має бути зволожена, а кроти такі місця полюбляють.

Для живцювання в кімнатних умовах достатньо банки з водою чи субстратом і стимулятора росту.

Рослини швидко пускають корінці в кольорових пластикових пляшках. Літрову чи більшу пляшку розрізають навпіл упоперек, а зверху як шапинку надівають півпляшки зі світлого пластику. До речі, вода в такій ємності не зеленіє, оскільки світла потрапляє менше.

Варто зауважити, що різні види рослин і вкорінюються по-різному. Трав’янисті — швидше, здерев’янілі — дещо довше, хоча є і винятки (верба, наприклад). Найважче вкорінюється ялина. Проте особливо наполегливим вдається і її розмножити методом живцювання.

Для успішного вкорінення слід створити сприятливі умови, за яких живець буде завше зволоженим і водночас не уражуватиметься гнилями і грибками. Лише тоді залишиться запас поживних речовин і енергії для утворення власної кореневої системи. Крім цього, в процесі вкорінення важливо дотримуватися відповідних температури і освітлення.