Справи пенсійні На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.
«Станом на 1 травня 2016-го мій стаж державної служби становив дев’ять років 10 місяців. Відтоді не працюю. Чи можу я розраховувати на призначення пенсії, відповідно до статті 37-ї Закону «Про державну службу», якщо праце-влаштуюся на посаду державного службовця для набуття 10-літнього стажу державної служби?» Галина СУКОННА. м. Коростень Житомирської області.
ПУНКТОМ 10-м прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VІІІ визначено право на призначення пенсій, відповідно до cтатті 37-ї цього Закону, осіб, які на день набуття чинності цим Законом (01.05.2016) обіймають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25-ю та актами Кабінету міністрів України. Враховуючи викладене, право на таку пенсію мають ті особи, які на 1 травня 2016-го перебували на посаді держслужбовця та набули не менш як 10 років стажу держслужби.
«Чи враховується до заробітку під час призначення пенсії державного службовця квартальна премія?» Людмила БЕЗЦІННА. с. Хом’яківка Тисменицького району Івано-Франківської області.
ПОСТАНОВОЮ Кабінету міністрів України від 14.09.2016 №622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі — Порядок). Згідно з Порядком, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому Порядком передбачено, що виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді. Отже, квартальна премія, яка нараховується за квартал (три місяці), враховується під час визначення заробітку для призначення пенсії державного службовця в місяцях, за які вона виплачена (але не раніше ніж у травні 2016 року).
«Маю 20 років педагогічного стажу. 15 літ тому перестала працювати. Зараз мені 55. Якщо до 60 не працюватиму, то чи належить мені пенсія за віком?» Ольга ТАРАНЕНКО. м. Кременчук Полтавської області.
ЗГІДНО зі статтею 26-ю Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», підставами для одержання пенсії за віком є досягнення пенсійного віку та наявність страхового стажу не менш як 15 років. Призначається вона незалежно від того, працює пенсіонер чи ні. Отже, після досягнення пенсійного віку ви матимете право на призначення пенсії.
|