П’ятниця, 7 квітня 2017 року № 27 (19472)
http://silskivisti.kiev.ua/19472/print.php?n=35189

Рання капуста

НА РОЗСАДУ капусту ранніх строків достигання висівають не пізніше першої декади квітня. Краще відразу в стаканчики із заздалегідь підготовленим ґрунтом. Якщо плануєте посіяти в загальну ємність, то після появи першого справжнього листка рослини розпікіровують у торф’яні горщики, прищипуючи центральний корінець. Для профілактики «чорної ніжки» поливають слабким розчином мідного купоросу. Розсаду тримають на веранді (якщо немає теплиці), де прохолодно, зате достатньо світла. Важливо, щоб вона не витягувалася — це регулюють температурою і світлом.

Загартування передбачає не тільки адаптацію до знижених температур, а й до помірного поливу. Щодо живлення, то надлишок азоту знижує холодостійкість розсади, а наявність у розчині фосфору і калію — підвищує. Тому за тиждень до висадження на грядку її слід полити витяжкою суперфосфату (подрібнюють товкачем дві столові ложки добрива, заливають невеликою кількістю гарячої води, настоюють добу, проціджують і розводять до 10 літрів).

На початку травня ранню капусту вже можна висаджувати на постійне місце. Робити це слід у похмуру погоду або надвечір. У підготовлені лунки кидають дрібку суперфосфату, жменю попелу, перемішують із землею і рясно поливають. Розсаду ранньої капусти заглиблюють, щоб листя менше тріпав вітер, однак не можна допускати присипання точки росту.

Легкий укривний матеріал попервах допоможе захистити рослини від приморозків, їх також треба оберігати від слимаків.

Для захисту від шкідників грядку опудрюють попелом. З цією ж метою у міжряддях доцільно посіяти селеру, кріп і посадити вибракувану розсаду томатів (не для врожаю), а також аж до зрізання головок раз на тиждень обприскують капусту таким настоєм: 4 кг помідорних пасинків настоюють тиждень на сонці у відрі води, а перед обробкою розводять у пропорції 1:10.

Якщо погода в червні тепла і сонячна, то вже наприкінці місяця вирізають щільні головки ранньої капусти.