П’ятниця, 14 квітня 2017 року № 29 (19474)
http://silskivisti.kiev.ua/19474/print.php?n=35268

Хто під’їдає щавель і ревінь?

«У мене якийсь жук сильно пошкоджує щавель і ревінь. Причому в першого з’їдається все до стебел, навіть на борщ нічого нарвати. А у другого лист розгортається вже мереживним, його обгризають ще в зародку. Як уберегти рослини?» — бідкається Олена Маслова з Боярки, що на Київщині.

ЦЕ У ВАС розперезався довгасто-овальний синьо-зелений з металевим полиском жучок — щавлевий листоїд. Шкодочинні як дорослі особини, так і веретеноподібні брудно-жовті личинки.

Застосовувати «хімію» на зеленних культурах не бажано, та й дозволених препаратів немає. Тому в хід пускають укривні матеріали. Якщо накинути легкий спанбонд на грядку зі щавлем або ревенем на самому початку вегетації, то не тільки позбудетеся шкідника, а й отримаєте ніжний ранній урожай.

Проти личинок молодших поколінь дієві інсектицидні настоянки: тютюнова (400 г стертого на порошок листя настояти в 10 л води, перед обприскуванням додати 40 г мила і розвести у пропорції 1:2) і часникова (500 г зубків розтерти і залити 3 л води, витримати в темному приміщенні 5 діб. Застосовувати 60-100 г настою і 50 г мила на 10 л води).

Дасть ефект обпилювання насаджень щавлю та ревеню тютюновим пилом або меленим пекучим перцем. Дорослих жуків, які дуже помітні, як і жовті яйця, відкладені купками на зворотному боці листя, доцільно збирати вручну, складаючи в баночку з крутим соляним розчином.

Буває, зі шкідником можна впоратися, просто скосивши сильно уражені рослини і добре посипавши грядку попелом.