Архів
П’ятниця,
5 травня 2017 року

№ 34 (19479)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Травень КриницяНаша пошта
  • За рубежем
Перед вирішальним другим туром

ФРАНЦІЯ. Центрист Макрон та ультраправа Ле Пен зійшлись у запеклих теледебатах.

Докладніше...
Кривавий «майдан»

ВЕНЕСУЕЛА. Кількість загиблих у народних протестах сягнула 37 осіб.

Докладніше...
Протидія прихованій агресії

США. Палата представників конгресу схвалила бюджет на протидію Росії.

Докладніше...
Заповнити політичний вакуум

У ПІВДЕННІЙ КОРЕЇ вперше достроково голосують за нового президента.

Докладніше...
Грають м’язами

ІРАН учергове здійснив тестовий запуск крилатої ракети.

Докладніше...
Суд тривалістю п’ять років

НІМЕЧЧИНА. Вищий земельний суд у Дюссельдорфі виніс вироки чотирьом терористам.

Докладніше...
Спасував перед скотовозом

ТУРЕЧЧИНА — РОСІЯ. У Чорному морі затонув російський військовий розвідувальний корабель «Лиман».

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Важливо

Реванш біло-синіх?

Марина ТІШКОВА.

Кому — святкові вихідні, а кому — напружена робота: у неділю, 30 квітня, в 47 об’єднаних територіальних громадах уперше відбулися вибори депутатів та голів місцевих органів влади. Тепер в Україні вже налічується 414 ОТГ, які пройшли «бойове хрещення» волевиявленням.

МІСЦЕВУ владу обирали в 19 регіонах: Вінницькій, Волинській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях. Вибори 30 квітня — одні з наймасштабніших в Україні за кількістю представницьких мандатів та посад за останні два роки. На кону — 1116 портфелів у місцевих радах (242 — депутатів міських рад, 230 — селищних, 634 — сільських) та 47 крісел голів (по 9 — міських та селищних і 29 — сільських).

Комітет виборців України підбив попередні результати голосування. За партійними списками відбулися вибори в дев’яти міських громадах шести областей. У цих радах будуть представлені 16 політичних партій. Деталі більш ніж цікаві: лідирують «Наш край» (42 депутати, 17,36% усіх партійних мандатів) та «Опозиційний блок» (37 та 15,29% відповідно). Третє місце поділили «БПП» та «Відродження» (по 25 депутатів, чи 10,33%). Три з чотирьох політсил можна сміливо назвати головами «Змія Горинича» — Партії регіонів (якщо не брати до уваги той факт, що лідер однойменного блоку і Глава держави Петро Порошенко свого часу стояв біля витоків її створення), котрі відгалузилися від біло-синього «тіла» після Революції гідності та втечі екс-«гаранта». До речі, вони досить потужно наявні в парламенті восьмого скликання: «Опоблок» — третя за чисельністю фракція, разом із «Відродженням» та «Волею народу» цей політичний табір нараховує 88 нардепів.

На четвертому місці — Радикальна партія Олега Ляшка (25 депутатів, або 9,5% мандатів у міських радах). Замикає чільну п’ятірку ВО «Черкащани», котре лідирувало у Черкаській області.

У регіональному розрізі найбільше «біло-синіх» усіх модифікацій вподобали традиційно на сході та півдні, зокрема в Запорізькій та Донецькій областях, і на Закарпатті — в Перечинській міській громаді.

КВУ також повідомив про те, що проблеми із ходом виборчого процесу зафіксовано в трьох регіонах. Так, на Чернігівщині мали місце випадки непрямого підкупу виборців, на Черкащині — прояви адміністративного ресурсу та проблеми в роботі комісії, а на Закарпатті — криміналізація виборчого процесу.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Утікачі можуть спати спокійно
Читати
Залізничні заробітчани
Читати
Збільшили подачки
Читати
Дещо про пенсії
Читати
Нема чим платити...
Читати
Ще й субсидій не дадуть
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове