П’ятниця, 5 травня 2017 року № 34 (19479)
http://silskivisti.kiev.ua/19479/print.php?n=35439

  • Важливо

Реванш біло-синіх?

Марина ТІШКОВА.

Кому — святкові вихідні, а кому — напружена робота: у неділю, 30 квітня, в 47 об’єднаних територіальних громадах уперше відбулися вибори депутатів та голів місцевих органів влади. Тепер в Україні вже налічується 414 ОТГ, які пройшли «бойове хрещення» волевиявленням.

МІСЦЕВУ владу обирали в 19 регіонах: Вінницькій, Волинській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях. Вибори 30 квітня — одні з наймасштабніших в Україні за кількістю представницьких мандатів та посад за останні два роки. На кону — 1116 портфелів у місцевих радах (242 — депутатів міських рад, 230 — селищних, 634 — сільських) та 47 крісел голів (по 9 — міських та селищних і 29 — сільських).

Комітет виборців України підбив попередні результати голосування. За партійними списками відбулися вибори в дев’яти міських громадах шести областей. У цих радах будуть представлені 16 політичних партій. Деталі більш ніж цікаві: лідирують «Наш край» (42 депутати, 17,36% усіх партійних мандатів) та «Опозиційний блок» (37 та 15,29% відповідно). Третє місце поділили «БПП» та «Відродження» (по 25 депутатів, чи 10,33%). Три з чотирьох політсил можна сміливо назвати головами «Змія Горинича» — Партії регіонів (якщо не брати до уваги той факт, що лідер однойменного блоку і Глава держави Петро Порошенко свого часу стояв біля витоків її створення), котрі відгалузилися від біло-синього «тіла» після Революції гідності та втечі екс-«гаранта». До речі, вони досить потужно наявні в парламенті восьмого скликання: «Опоблок» — третя за чисельністю фракція, разом із «Відродженням» та «Волею народу» цей політичний табір нараховує 88 нардепів.

На четвертому місці — Радикальна партія Олега Ляшка (25 депутатів, або 9,5% мандатів у міських радах). Замикає чільну п’ятірку ВО «Черкащани», котре лідирувало у Черкаській області.

У регіональному розрізі найбільше «біло-синіх» усіх модифікацій вподобали традиційно на сході та півдні, зокрема в Запорізькій та Донецькій областях, і на Закарпатті — в Перечинській міській громаді.

КВУ також повідомив про те, що проблеми із ходом виборчого процесу зафіксовано в трьох регіонах. Так, на Чернігівщині мали місце випадки непрямого підкупу виборців, на Черкащині — прояви адміністративного ресурсу та проблеми в роботі комісії, а на Закарпатті — криміналізація виборчого процесу.