Справи пенсійні На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.
«Отримую пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб». У травні планую влаштуватися на наукову посаду в науково-дослідний інститут. У якому розмірі мені виплачуватимуть пенсію в період наукової роботи?» Дмитро ДОХОДЯГА. с. Бабчинці Чернівецького району Вінницької області.
ЗГІДНО зі статтею 54-ю Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у період по 31 грудня 2017 року особам (окрім інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1-го статті 10-ї Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»), які обіймають посади державної служби, визначені Законом України «Про державну службу», а також працюють на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», призначені пенсії не виплачуються. У період роботи на інших посадах виплата пенсії здійснюється в повному обсязі. Отже, у разі вашого працевлаштування на наукову посаду в наукову установу пенсія виплачуватиметься в повному обсязі.
«Мені 64 роки, пенсіонер. Протягом свого трудового життя неодноразово здавав кров. Нагороджений значком «Донор СРСР ІІІ ступеня». Чи маю я право на доплату до пенсії за донорство?» Леонід ГЛУШКО. смт Вільшана Городищенського району Черкаської області.
СТАТТЕЮ 13-ю Закону України «Про донорство крові та її компонентів» почесним донорам передбачена надбавка до пенсії в розмірі 10 відсотків затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу на місяць. За статтею 12-ю цього Закону донори, які безоплатно здали максимально допустимі 40 разових доз крові або 60 разових доз плазми крові незалежно від часу їхньої здачі, набувають статусу почесного донора України і отримують відповідне посвідчення й нагрудний знак «Почесний донор України». Посвідчення є підставою для отримання пільг. Порядок видачі посвідчення і вручення нагрудного знака «Почесний донор України» затверджений постановою Кабінету міністрів України від 10.05.1999 р. №796. Слід зазначити, що, згідно з пунктом другим постанови Верховної Ради України від 23.06.1995 р. №240/95-ВР «Про введення в дію Закону України «Про донорство крові та її компонентів» (зі змінами), пільги, передбачені вищеназваним Законом, для осіб, які мають статус почесного донора, поширюються на громадян України, нагороджених нагрудним знаком «Почесний донор СРСР». Особи, нагороджені знаками «Почесний донор Товариства Червоного Хреста УРСР», а також «Донор СРСР ІІІ ступеня», права на встановлення надбавки до пенсії не мають.
|