Архів
П’ятниця,
23 червня 2017 року

№ 48 (19493)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Конституційне перезавантаження

МОЛДОВА. Президент Ігор Додон ініціює розробку нової конституції.

Докладніше...
Альянс розгортає підрозділи

У ЛАТВІЇ почав діяти батальйон НАТО.

Докладніше...
М’який переворот

САУДІВСЬКА АРАВІЯ. Король змінив спадкоємця престолу.

Докладніше...
Запобігли теракту

БЕЛЬГІЯ. У місті Намюр оголосили евакуацію у приміщенні вокзалу.

Докладніше...
Урядова ротація і гендерна рівність

У ФРАНЦІЇ оголосили новий склад уряду.

Докладніше...
Сучасні варвари

ІРАК. Бойовики «Ісламської держави» підірвали головну мечеть Мосула.

Докладніше...
Новий дизайн шенгенських віз

ЄВРОСОЮЗ. Рада ЄС ухвалила постанову про оновлення візових наклейок.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Наше військо

Грузинський легіон

Леонід ЛОГВИНЕНКО.

На полігоні неподалік Харкова на базі 25-го ОМПбат «Київська Русь» створюють спеціальний підрозділ ЗСУ, який виконуватиме особливі завдання. Незвичайний він і тим, що в його складі діє військова одиниця, у якій воюють громадяни іншої держави — рота «Національний грузинський легіон».

ДНЯМИ у батальйоні відбулися навчання, під час яких відпрацьовувалися функції спецпідрозділу при звільненні будівлі, яку захопив умовний ворог. Усе було, як у бойових умовах: вибухи фугасів, автоматні черги, їдкий дим порохових газів. Справжніми були й напруга м’язів та струмки поту на зосереджених обличчях бійців, жорсткий, металевий голос командирів, які віддавали накази грузинською. Для них, хто пройшов уже не одну війну, такі навчання — важка робота. Усі набуті навички мають бути відпрацьовані до автоматизму. Це не раз рятувало воїнам життя. Втрати підрозділу на Донбасі були невеликими, хоча бійці виконували вкрай складну розвідувально-диверсійну роботу.

— Грузинський легіон складається з професіоналів, які багато знають і вміють, — розповідає заступник командира батальйону «Київська Русь» Сергій Федосенко. — Вони побували в гарячих точках, частина з них — колишні офіцери, які здобули підготовку в США. Люди мотивовані, дисципліновані...

Окрім українців і грузинів, у «Грузинському національному легіоні» свого часу воювали й американці, зараз служить німець українського походження. Емблема підрозділу — два вовки: один на тлі українського прапора, другий — грузинського. Існує легенда, що колись, у часи ассирійців, грузинів називали вовками. Це одна з найволелюбніших тварин, яка не піддається дресируванню.

Формуватися легіон почав у квітні 2014 року. Його основою стали шестеро грузинів, які вже тоді зрозуміли, що війна з Росією неминуча.

— Добре пам’ятаємо ті роки, коли російські окупанти вдерлися в нашу країну, — розповідає легіонер з позивним Резо. — Ми пройшли той самий шлях, яким нині рухається Україна. І під час війни в Абхазії на початку 90-х, і в Північній Осетії 2008-го багато хто у світі говорив, що в Грузії точиться громадянська війна... Але за всім цим, як і за війною на Донбасі, стояла Росія.

За час боїв на Сході України добровольчий підрозділ, що сладався з кількох чоловік, збільшився до роти, офіційно влився в ЗСУ й сподівається «дотягти» до батальйону. Командує легіоном Мамука Мамулашвілі, який узяв зброю в руки ще в чотирнадцятилітньому віці, коли пішов разом із батьком генералом на війну в Абхазії. Потім він кілька років вивчав дипломатію у Франції, був політичним радником міністра оборони Грузії.

Чимало бійців роти родом із територій, які втратила їхня країна через російсько-грузинські війни. А це — 30 відсотків землі. Тому Росія, Путін — їхній особистий ворог. З нинішньою владою Грузії відносини легіонерів напружені, вони вважають її проросійською.

Заступник командира легіону Зураб Джишелідзе говорить, що він і його підлеглі віддають борг Україні, яка підтримала грузинів у війні в Абхазії. Згадує, як тоді українські літаки, гелікоптери, кораблі прийшли на допомогу й урятували майже 34 тисячі біженців. Окрім того, в Грузії воювало 137 українців, 19 хлопців загинуло, одного там і поховали.

— Поки ця війна не закінчиться, ми воюватимемо за Україну, — твердо каже заступник командира «Грузинського легіону» з позивним Маестро. — І, зрозуміло, за Грузію. Бо якщо ми переможемо, росіяни не зазіхатимуть знову на нашу землю.

Тоді вони повернуться у рідні гори. Мабуть, окрім тих, котрих «узяли в полон» українські красуні: п’ятеро грузинів одружилися з нашими дівчатами.

На фото автора: будні «Грузинського легіону».

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Уряд знову «рятує»
Читати
Вони працюють
Читати
Чи керуватиме варяг і далі?
Читати
Агресор нарощує присутність
Читати
Піти у відставку не так легко
Читати
Скільки біженців?
Читати
Податківці працюють справно
Читати
Платять добровільно
Читати
Наша птиця вже здорова
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове