![]()
Справи пенсійні На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.
«Батьки моєї родички були партизанами під час Великої Вітчизняної війни. Чи має вона право на надбавку до пенсії?» Василь ЯСИНСЬКИЙ. смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області.
ВІДПОВІДНО до статті 15-ї Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» №3551-ХІІ від 22.10.1993 р. та пункту 3.3 Постанови Кабінету міністрів України від 28.12.2011 р. №1381 (зі змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ №112 від 25.03.2014 р.) «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення», встановлено підвищення до пенсії членам сімей загиблих (тих, які пропали безвісти або померли) військовослужбовців, партизанів та інших осіб. До членів сімей належать: — утриманці загиблого або того, хто пропав безвісти, яким у зв’язку з цим виплачується пенсія; — діти, які не мають своїх сімей; — діти, які мають свої сім’ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття; — діти, обоє батьків яких загинули або пропали безвісти.
«Мені 84 роки. На пенсію вийшов 1983-го в 50 років як шахтар. Донедавна одержував пенсію 2322 гривні, а з 1 травня 2017-го її збільшили до 3740. Чи не замало це?» Михайло ЛЮБЧЕНКО. с. Стара Котельня Андрушівського району Житомирської області.
ЧИННІСТЬ статті 1-ї Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та магнієві), озокеритні руди; працівників шахтобудівних підприємств, зайнятих на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості — за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом міністрів України. Розмір пенсії залежить від норм закону, за нормами якого вона призначена. Однак статтею 8-ю згаданого Закону передбачено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків і 7 років 5 місяців для жінок, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Станом на сьогодні мінімальний розмір такої пенсії становить 3936 гривень. У разі зміни зазначеного прожиткового мінімуму перераховуватиметься і мінімальний розмір пенсії. У вашому листі не вказано, який період часу ви працювали в підземних умовах. Якщо від 10 до 15 років, то чинність згаданого Закону на розмір вашої пенсії не поширюється.
|