Справи пенсійні На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА.
«Я народилася 14 грудня 1958 року. З 2012-го отримувала пенсію як інвалід ІІІ групи. У червні 2016-го вийшла на пенсію за віком у 57 років 6 місяців, стаж — 39 років 2 місяці. Чи мали мені нарахувати 12,5 відсотка до пенсії за пізніший вихід на заслужений відпочинок?» Віра ВІВСЯНИК. смт Берегомет Вижницького району Чернівецької області.
ПОРЯДОК підвищення розміру пенсії за віком жінкам за пізніший вихід на пенсію за віком регламентується частиною третьою статті 29-ї Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Оскільки до призначення пенсії за віком ви отримували пенсію по інвалідності, то підстав для встановлення підвищення до розміру пенсії за віком немає.
«У зоні проведення АТО загинув мій син. Пенсію в разі втрати годувальника, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з 1 лютого 2017 року було призначено його дітям. За призначенням пенсії мені в разі втрати годувальника за сина я звернулася 16 червня. З якої дати таку пенсію буде призначено?» Олена МУРКО. м. Миколаїв.
ВІДПОВІДНО до статті 41-ї Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на всіх членів сім’ї, які мають право на пенсію, призначається одна спільна. На вимогу члена сім’ї його частка виділяється і виплачується йому окремо. Виділення частки пенсії здійснюється з першого числа місяця, що йде за тим місяцем, в якому надійшла заява про її поділ. Зважаючи на те, що пенсію в разі втрати годувальника вже призначено дітям загиблого військовослужбовця, виділення частки буде здійснено з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому надійшла заява про її поділ, тобто з 1 липня поточного року.
|