Вівторок, 1 серпня 2017 року № 59 (19504)
http://silskivisti.kiev.ua/19504/print.php?n=36307

  • На зв’язку — Одещина

Хліб буде, але дорожчий

Олександр
ВИНОГРАДІВСЬКИЙ.

НАБЛИЖАЄТЬСЯ до завершення збирання ранніх зернових. Сільгоспвиробники області цього року матимуть у засіках близько 3,5 млн тонн хліба за врожайності понад 36 ц/га, що є досить гарним результатом. З добрим настроєм відзначають обжинки у Саратському, Тарутинському, Білгород-Дністровському районах, де зібрано по 210-240 тисяч тонн добірного збіжжя. За врожайністю лідирують Саратський (49,5 ц/га) і Татарбунарський (47,6 ц/га) райони. На площах, де зібрано врожай, іде плановий обробіток ґрунту. Аграрії посилено закуповують добрива, остерігаючись підвищення цін. Щодо вартості зерна пшениці, то вона порівняно з торішньою помітно піднялася завдяки його високій якості та іншим ринковим факторам. Та, на жаль, із дорожчого зерна дешевшого хліба годі чекати.

Рейдерству — заслін!

В ОДЕСІ завершилася ІІ Міжнародна зернова конференція Grain Ukraine, у якій брали участь представники аграрного ринку України й інших держав, комерційних та інвестиційних банків, чиновники. Учасники заходу дійшли спільної думки, що український експорт зернових і технічних культур за умови розвитку інфраструктури та активного впровадження нових технологій у сільськогосподарському виробництві вже за два роки можна подвоїти. На форумі прийнято звернення до керівництва та спецслужб України із закликом поставити заслін рейдерським атакам на окремі фермерські господарства з боку криміналітету за сприяння деяких чиновників і правоохоронців.

Фруктовий резерв

КОДИМСЬКИЙ соковий завод запускає нову лінію — з наступного року тут планують наростити в два рази виробництво плодово-ягідної продукції за рахунок прийому сировини від приватних господарств. Нове обладнання дасть змогу розширити асортимент соків та фруктово-ягідних пюре з антисептичною дією, які мають попит на ринку багатьох країн. Відтак зайнятість населення периферійного району — як міського, так і сільського — зросте.

Попрацює вітер

ТРИВАЮТЬ переговори керівництва Ізмаїльського району з бельгійською компанією щодо розміщення тут вітряних електростанцій. Ідеться про інвестиції на зведення 17 вітряних генераторів: шість між селами Матроска і Ларжанка і одинадцять між Суворовим і Кам’янкою. Будівництво розпочнеться одразу після рішення райради щодо виділення земель під станції. До речі, подібні переговори ведуться і в Кілійському районі.

Куяльник оживає

ЗАВДЯКИ реалізації проекту з відновлення водних ресурсів Куяльницького лиману з моря та річок його рівень став найвищим за останні десять років. Як повідомляють учені з Одеського державного екологічного університету, кірки гіпсу на дні лиману вже нема, а у водоймі навіть розмножуються ракоподібні. На узбережжі — великі зграї птахів різних видів. Екологи роблять комплексні лабораторні дослідження відібраних проб води.

На китайські кредити

ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ власних проектів на території України компанія з КНР CRBC залучає кредит свого уряду. «Укравтодор» уже підписав із нею меморандум про будівництво бетонної дороги Одеса — Миколаїв, що поліпшить сполучення між морськими портами Одещини, Миколаївщини та Херсонщини, стане логічним продовженням проекту автодороги Гданськ — Одеса, послужить збільшенню замовлень вітчизняним виробникам цементу та нарешті позбавить від проблеми знищення асфальтівки великовантажними автомобілями.

«Сі Бриз-2017»

ЗАВЕРШИЛАСЯ багатонаціональна операція з безпеки у кризовому регіоні, що тривала два тижні. Керував навчаннями капітан І рангу Олексій Неїжпапа, який зазначив, що маневри, проведені в режимі free play (вільна гра. — Ред.), стали етапом поступового переходу Військово-Морських сил України на стандарти НАТО. В активній фазі міжнародної операції, у якій брали участь 16 країн, відпрацьовувалися заходи з протичовнової, протикорабельної та протиповітряної оборони. Навчання проходили в Одеській і Миколаївській областях, а також у північно-західній частині Чорного моря.

З великим вантажем — в об’їзд

МЕШКАНЦІ двох вулиць в Арцизі перекрили рух для великовантажного транспорту повз свої будинки, адже дорога повністю сплюндрована, а стіни деяких будівель дали тріщини. Така ситуація повторюється з року в рік, щойно починаються жнива. Пікетників вислухали мер міста, голова адміністрації і співробітники поліції. Прохання розійтися жителі виконали лише після того, як рух навантажених автівок їхніми вулицями припинився. Нагадаємо, в Любашівському районі громадські активісти спільно з поліцейськими та місцевою владою ще від початку жнив налагодили контроль за рухом великих автомобілів.