Архів
П’ятниця,
15 вересня 2017 року

№ 72 (19517)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Маневри, що хвилюють світ

БІЛОРУСЬ. На західних прикордонних територіях почалися тижневі російсько-білоруські маневри «Захід-2017».

Докладніше...
Початок річного циклу роботи

США. У Нью-Йорку відкрилась 72-га сесія Генеральної Асамб-леї ООН.

Докладніше...
Загальнонаціональний протест

ФРАНЦІЯ. У Парижі масові акції протесту проти реформи трудового кодексу закінчилися жорсткими сутичками.

Докладніше...
Черговий етап Brexit

У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ ухвалили Білль про відміну законів ЄС на теренах країни.

Докладніше...
Суперечлива реформа

ПОЛЬЩА. Єврокомісія відкрила другий етап штрафного процесу щодо влади через судову реформу.

Докладніше...
Гендерний прорив

СІНГАПУР. Уперше президентом стала жінка.

Докладніше...
Східний вузол напруженості

ІЗРАЇЛЬ підтримує незалежність курдів Іраку.

Докладніше...
Знову трусонуло

ЯПОНІЯ. Передмістя Токіо сколихнув потужний землетрус.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • У Верховній Раді

Що пенсія прийдешня нам готує

Марина ТІШКОВА.

Перший у новій сесії пленарний тиждень депутати завершили по-діловому. Обговорювали один із законопроектів навіть у п’ятницю, чого останні років півтора не спостерігалося. Очевидно, десь-таки знайшовся для них стимул... За два завершальні пленарні дні розглянуто два законопроекти, ухвалено один закон.

ЄДИНИЙ документ, прийнятий у четвер, який уже й підписано Президентом, — про внесення змін до Податкового кодексу. Доходи, отримувані нерезидентами від операцій із державними та муніципальними облігаціями, звільнено від оподаткування.

Розгляд наступного проекту закону, який передбачає оновлення Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів та Кодексу адміністративного судочинства і внесення точкових змін до Кодексу законів про працю, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального, Сімейного, Цивільного та Кримінально-виконавчого кодексів, — затягнувся на два дні. Причина вагома — до важливого документа надійшло 4 тисячі 383 поправки депутатів, розгляду очікували 804. Вдалося піддати оцінці більшість із них, але часу завершити роботу над законопроектом не вистачило.

У п’ятницю під час традиційної «Години запитань до уряду» про стан справ у довіреній йому сфері поінформував депутатів міністр соціальної політики А. Рева. «Осінь реформ» у розпалі, отож посадовець зосередився на концепції перебудови пенсійної системи. Відповідний законопроект (один із пакета), нагадаємо, був ухвалений у першому читанні на початку липня. Члени профільного парламентського комітету ретельно «просіювали» крізь парламентське «сито» поправки до проекту документа, внесені колегами. Працювати було над чим — пропозицій надійшло аж 2 тисячі 151! Цифра вражає, але й питання не просте: жити по-людськи чи ледве зводити кінці з кінцями, вийшовши на пенсію, — ця тема вже не одне десятиліття є, так би мовити, оголеним нервом суспільства.

У нинішньому вигляді солідарна пенсійна система нежиттєздатна, констатував міністр, і з ним, справді, важко не погодитися. Слід насамперед ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду. Підвищення страхового стажу до 35 років — це, запевнив А. Рева, «не примха уряду, а сувора необхідність часу»: саме стільки знадобиться людині, аби накопичилася сума, яку вона потім отримуватиме у вигляді пенсії. Важливим кроком, на думку міністра, було запровадження «гройсманівки» у розмірі 3200 грн. За 35 років роботи людина сплатить мінімум 295 тисяч гривень, а їй потрібно у вигляді мінімальної пенсії отримати 269 тисяч. Таким чином, уперше за багато років створюється можливість збільшення доходів Пенсійного фонду. В законопроекті закріплено норму із 1 січня 2018-го виходити у 60-річному віці на пенсію тим, хто відпрацював понад 25 років. Людям, які мають від 15 до 25 років стажу і досягли шістдесяти, виплачуватимуть спеціальну державну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму.

Для виправлення принципу чинної пенсійної системи, який умовно можна сформулювати так: чим більше людині років, тим гірше вона живе, — буде проведено (вперше після 2012 року) індексацію за єдиним зарплатним принципом. Причому, якщо реформі дадуть зелене світло, осучаснення відбуватиметься щороку на постійній основі, пообіцяв А. Рева.

Утім, поміж сухих цифр увагу парламентських кореспондентів особливо привернув коментар посадовця щодо резонансної ініціативи, яка нещодавно з’явилася в інформпросторі: з 1 січня 2028 року людина, яка має 40 років страхового стажу, може вийти на заслужений відпочинок. «Таким чином, кожен сам визначатиме, коли йому іти на пенсію. Відпрацював 40 років — у 54, у 55, у 56 ти ідеш на пенсію незалежно від віку», — резюмував А. Рева. Виконавши нехитрі арифметичні дії, з’ясовуємо, що їхній результат буде дорівнювати 14-16 рокам... Чи багато знайдеться людей, які у шкільну пору повноцінно працювали, точніше, мали на це право відповідно до чинного законодавства? Запитання належить, радше, до розряду риторичних. Сподіваємося, під час розгляду законопроекту в другому читанні ситуація проясниться.

Звернули увагу законотворці й на підприємців. Стаж роботи з 1998-го по 2000 роки враховуватимуть за фактом реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, а з 2000-го по 31 грудня нинішнього — за фактом сплати ЄСВ незалежно від розміру. Запровадження накопичувальної пенсійної системи, яка успішно функціонує в багатьох країнах, попередньо заплановано на 1 січня 2019 року.

Отакі-от пенсійні новації можуть стати нормою життя українців. Нинішній тиждень депутати працюють у комітетах, готуючись до чергового реформаторського забігу. Утім, з урахуванням останніх бурхливих подій у політичному середовищі можна очікувати, що пристрасті в сесійній залі законотворче завзяття таки добряче пригасять. Наступне пленарне засідання — 19 вересня.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Захисникам підвищать зарплату
Читати
Летальна зброя від США
Читати
I зігрітись допоможуть
Читати
Збитки — на мільярди
Читати
Урізали на місяць
Читати
Миротворців ще не «замовляли»
Читати
Від телемагазинів до... телемедицини
Читати
Чия земля? Рейдерська
Читати
Невигідно працювати
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове