Архів
П’ятниця,
6 жовтня 2017 року

№ 78 (19523)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Передзимні роботи на пасіці

Василь ДЮБА.

ЯК І ВСІ суспільні комахи, медоносні бджоли взимку не поринають у сон, а живуть звичайним активним життям — годуються, рухаються, реагують на зовнішні подразники, тому можуть хворіти чи піддаватися впливу паразитів.

Ось чому після формування гнізда залишається ще одна дуже важлива робота при підготовці комах до зимівлі — санітарно-профілактична обробка сімей, особливо в місцевостях, де розповсюджені інфекційні та інвазійні захворювання. При цьому комах лікують від вароатозу, акарапідозу, браульозу та інших захворювань, через які потерпають бджолосім’ї у вашому регіоні. Після збірки гнізда сім’ї оброблюють якимсь із препаратів на основі акарициду, а коли вийде останній розплід у вулику, його піддають термічній обробці. Для профілактики нозематозу при підгодівлі бджіл у цукровий сироп додають фумагілін—ДЦГ або фуміділ-Б з розрахунку 20-25 мг діючої речовини на 1 літр, дозування залежить від породи комах (один флакон містить 500 мг діючої речовини).

Дуже важливо, проводячи підготовчу роботу, створити оптимальні умови для нормальної життєдіяльності бджолосімей не тільки в зимовий, а й у ранньовесняний періоди. Найкомфортніше бджолам у підземних зимівниках, де постійно підтримується температура в межах від 0 до +2ОС та відносна вологість повітря 75-85%. Якщо у зимівнику надто волого, перед встановленням вуликів його просушують і провітрюють протягом двох-трьох тижнів. Надміру сухий, навпаки, зволожують — викопують у долівці невеликі ямки та заповнюють їх водою, періодично поповнюючи, до досягнення потрібного рівня вологості. Якщо зимівник промерзає зверху чи з якогось боку, його ретельно утеплюють скло-, шлаковатою або іншими незаймистими утеплювальними матеріалами.

У жодному разі не можна нехтувати в зимівнику вентиляцією, яка повинна гарно регулюватись для зміни за необхідності температури чи вологості. Тоді зимівля не принесе прикрих несподіванок і початок наступного сезону бджоли зустрінуть у повній силі.

Версія для друку          До списку статтей

ЗАГАЛЬНОВІДОМО, що фруктові дерева садять або навесні, або восени. І якщо вишня і слива «любить» весну, то для яблунь і груш сприятливіший осінній період. Головне не запізнитися, зробити це під час опадання листя з дерев чи відразу після листопаду. Правильно підготувавши посадкову яму та «комфортно» розмістивши в ній саджанець, ви виконаєте одну з основних умов для безперервного розвитку і рясного плодоношення дерева. Адже фруктові ростуть на одному місці десятки років, і якщо ви не матимете належної віддачі від них, то потім задумаєтесь, а чи все було зроблено як слід. Щоб не припуститись помилок при садінні, уважно прочитайте матеріал у наступному «ДГ».

Тільки й чути нарікання на захмарні ціни на продукти, зокрема твердий сир. Але ж хіба українська господиня не знайде виходу із ситуації? Раніше лише плавлений сир виготовляли в домашній умовах, а тепер ширяться рецепти і твердого. Було б тільки молоко та бажання. Й час нині сприятливий — молоко переважно високої жирності. А ми вам допоможемо, надрукувавши загалом нескладні технології варіння сиру. Подамо й рецепти таких популярних марок, як моцарелла, адигейський. З додаткових складників — в основному те, що знайдеться вдома.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове