Архів
П’ятниця,
6 жовтня 2017 року

№ 78 (19523)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Домовлятися непросто

ІСПАНІЯ. Уряд Маріано Рахоя відкинув пропозицію Каталонії щодо переговорів з участю посередників про її відокремлення.

Докладніше...
Цивільні під ударом

СИРІЯ. У східній провінції Дейр-Ез-Зор унаслідок авіаударів РФ загинули 38 цивільних осіб.

Докладніше...
Корупціонерам в’їзд заборонений

КАНАДА. Нижня палата парламенту схвалила аналог «закону Магнітського».

Докладніше...
Загроза терактів залишається

ФРАНЦІЯ. У передмісті Парижа знайдено вибуховий пристрій.

Докладніше...
Контрабандисти нашого «розливу»

ПОЛЬЩА. Прокуратура Варшави висунула звинувачення 53 українцям.

Докладніше...
Полювання на невгодних триває

ТУРЕЧЧИНА. Суд провінції Мугла засудив до довічного ув’язнення 40 військовослужбовців.

Докладніше...
Болючий удар по економіці

РОСІЯ зменшила видобуток нафти.

Докладніше...
Зброю не заборонять

США. Попри стрілянину в Лас-Вегасі Трамп не готовий дискутувати про проблему контролю над обігом зброї.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • У Верховній Раді

Пенсійні пристрасті та судові «віжки»

Марина ТІШКОВА.

Крига скресла — після «тупцяння» на поправках до законопроекту в рамках реформи судочинства було ухвалено і його, і резонансний документ щодо оновлення пенсійної системи. Щоправда, куди саме ця крига пішла і куди вона державу заведе... Загалом за два пленарні дні розглянуто сім проектів законів та постанов, ухвалено три закони та ратифіковано три міжнародні угоди.

А судді чиї?

ПЛЕНАРНИЙ тиждень почався напружено. Суттєво «забуксували» депутати, розглядаючи найбільший в історії України законопроект у рамках судової реформи, а тут уряд підганяє, адже Прем’єр В. Гройсман пообіцяв пенсіонерам підвищення виплат у жовтні, а слово не горобець, його треба тримати, бо й так рейтинги на нулі... Із кількох тисяч поправок до законопроекту-гіганта (його положення окреслено в номері «Сільських вістей» за 22 вересня) залишилися кількадесят, але його прийняття могло зірватися: колишні коаліційні фракції — Радикальної партії, «Самопомочі» та «Батьківщини», які, власне, й подали найбільше правок, критикували проект нещадно й відмовилися його підтримувати.

Зрештою законопроект схвалили під крики «Припиніть кнопкодавство!» і «Ганьба!» з першого разу 234 «за» голосами БПП, «Народного фронту», депутатських груп «Відродження» та «Воля народу», а вирішальних 20 голосів додав «Опоблок» (дехто з депутатів, навіть глава МВС А. Аваков заявив, що «біло-блакитні» зуміли виторгувати голоси на так звану «поправку Лозового», суть якої: правоохоронним органам зменшують терміни досудового розслідування максимум до шести місяців, відтак ця правка дасть поплічникам В. Януковича можливість позакривати всі кримінальні справи, які проти них розслідують). Від інших політсил відразу залунали звинувачення на адресу колишніх проєвропейських колег у створенні «ширки» з екс-«регіоналами» задля проштовхування узурпаційного законопроекту, яким «Банкова» хоче накинути віжки на третю гілку влади. Втім, перші на ці закиди за звичкою не зважали.

Тож маємо маловтішну ситуацію: як і під час панування «регіоналів», законопроекти продовжують «проштовхувати», не гребуючи брудними засобами. І цьому не перешкоджають ні декларовані принципи прозорості та чесності, ні заявлений курс переходу на євростандарти, ні навіть кров українців, загиблих у революційній хвилі, що винесла нинішню владу на політичну вершину...

«Допоможи державі — помри до пенсії»

ВІНЦЕМ пленарного вівторка стала пенсійна реформа, яку вже охрестили пенсійним геноцидом. Звичайно, погоджуються експерти, система потребувала оздоровлення. Але проект, винесений на розгляд сесійної зали, був дуже хитрий. «Паровозом» до нього причепили збільшення пенсійних виплат. Справді, для тих, хто вже на заслуженому відпочинку, новини хороші. Працюючим пенсіонерам скасують ганебне оподаткування виплат. Із 1 жовтня прожитковий мінімум для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, становитиме 1452 гривні, а не 1312, як сьогодні. Розмір пенсій для інвалідів із дитинства, дітей-інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного стажу, і осіб, що не мають права на пенсію (таких понад мільйон осіб) і отримують 949 грн, зросте до 1373 грн. Крім того, для 5,6 млн пенсіонерів виплати в середньому збільшаться на 692 грн. Для 104 тисяч жінок, які достроково вийшли на пенсію в 55 років, скасують зменшення її розміру. З 2021 року індексація відбуватиметься автоматично: на 50% від зростання споживчих цін і на 50% — від росту середньої зарплати за три попередні календарні роки.

Але для працюючих новини не дуже втішні. Мінімальний страховий стаж щороку збільшуватиметься на 1 рік, поки не встановиться на рівні 35 років 2028-го. Пенсії за вислугу років ліквідують, залишивши пільговий вихід тільки для артистів при стажі 20-35 років, працівників зі шкідливими і важкими умовами роботи, людей з інвалідністю, матерів, які виховали п’ять і більше дітей, та інвалідів із дитинства (в 50 років), військових — учасників бойових дій (55 років при 25 роках стажу).

Увесь трудовий стаж, набутий до 1 січня 2004 року, прирівнюється до страхового. Особам, у яких не буде 15 років страхового стажу на час досягнення 60 років, призначатиметься державна соціальна допомога. Перiод декретної вiдпустки включається, як заявляє Мінсоцполітики, до страхового стажу (внески при цьому нараховують соцзабези, і обчислюються вони із суми допомоги при народженнi та догляду за дитиною).

Фахівці переважно оцінюють нововведення фактично як приховане підвищення пенсійного віку. Мовляв, аби із горем навпіл залатати дірки у бюджеті Пенсійного фонду, уряд пішов найпростішим шляхом — максимально зменшити кількість тих людей, які в майбутньому претендуватимуть на виплати.

В очікуванні найрезонанснішого

ПЛЕНАРНУ середу присвятили питанням міжнародного співробітництва. Зокрема, ратифіковано кілька міжнародних угод. Також почали розглядати законопроект «Про електронні довірчі послуги», завершивши його в четвер.

Але головні очікування були пов’язані з пакетом двох «донбаських» законо-проектів. Зрештою після обіду Президент вніс їх на розгляд парламенту, й відразу почалося засідання оборонного комітету. Утім, фракція «Самопомочі» вже подала альтернативний законопроект із власним баченням, що робити з ОРДЛО. Баталії, певна річ, будуть гарячі.

Докладніше — в наступному номері.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
План виконали
Читати
Масова еміграція?
Читати
Здорожчають харчі
Читати
Зона з Iзраїлем
Читати
Оновлено порядок призначення допомоги
Читати
Зброї — хоч греблю гати
Читати
Розчарування «рідною гаванню»
Читати
Машини купують
Читати
До зірок
Читати
Ліс рубають — гроші летять
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове