П’ятниця, 6 жовтня 2017 року № 78 (19523)
http://silskivisti.kiev.ua/19523/print.php?n=36929

  • На зв’язку — Хмельниччина

Справедлива й очікувана ухвала

Микола МОСКАЛЕНКО.

МІСЬКРАДА Хмельницького визнала бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету України на сході, учасниками АТО. Згідно з ухвалою, тепер і вони можуть претендувати на пільги, якими наділено учасників Антитерористичної операції. Для цього необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення міської ради. Це рішення гарантуватиме місцевим добровольцям відповідні пільги хоча б на території регіону. Разом із тим юристи зазначають, що органи місцевого самоврядування не наділені повноваженнями надавати статус бійців-добровольців АТО. Тому своє слово має нарешті сказати держава — ухвалити відповідний закон.

Немає учнів — немає школи

УЯВІТЬ: першого вересня вчителі прийшли на роботу до школи, а дітей… немає. Така ситуація склалася в Устянській ЗОШ, що у Кам’янець-Подільському районі. Досі тут навчалися лише учні молодшої школи, але нинішньої осені на 4 класи було всього шість діток. Виявляється, напередодні всіх школярів із власної ініціативи батьки перевели до школи у сусідню Баговицю. Мовляв, там повнокомплектні класи, набагато краща матеріально-технічна база, тож діти здобудуть глибшу освіту. Відтак призупинення роботи малокомплектної школи сталося само собою. Юних мешканців Усті возить на заняття шкільний автобус. Загалом в області понад дві сотні шкіл — малокомплектні.

Для розвитку виробництва

ОБЛАСНА митниця ДФС відзвітувала, якої продукції і з яких країн було найбільше імпортовано областю нинішнього року. В лідерах — Росія, звідки ввозиться 24% від загального імпорту краю. Це, зокрема, паливні пристрої для ядерних реакторів, насоси для рідин, аміак, алюмінієвий порошок і сталевий прокат. Серед активних торгових партнерів також Польща, Швейцарія і Німеччина, звідки в регіон завозяться фільтри для пального та мастил, трактори, тягачі, моторні транспортні засоби спеціального призначення, машини і механізми для збирання і обмолоту сільськогосподарських культур та легкові автомобілі. Загалом імпортери на митниці Хмельниччини «залишили» для бюджету 1,8 млрд грн.

Запрошують на роботу

«ШУКАЄМО сімейних лікарів-терапевтів для нового центру первинної медико-санітарної допомоги Наркевицької об’єднаної територіальної громади. Забезпечуємо житлом. Зарплата — понад 8 тис. грн...» — таке оголошення соціальними мережами поширила Наркевицька селищна рада. Названа ОТГ знаходиться на території Волочиського району, до неї входить 16 сіл. Місцеві жителі змушені були звертатися по меддопомогу до Хмельницького або Волочиська. Тепер же заповзялися відкрити власний медзаклад.

Тепло і економно

НАВЧАЛЬНІ заклади Кам’янець-Подільського району дедалі частіше переходять на альтернативне опалення — замінюють старі пічні й газові системи на твердопаливні котли. Так, Слобідка-Рихтівську ЗОШ І-ІІІ ст., де нині навчається 161 учень, досі опалювали пічками. Вони не давали достатньо тепла, тому взимку в класах та коридорах діти мерзли. Три роки тому було виготовлено проектно-кошторисну документацію на заміну опалення. Проте робота закипіла лише торік, коли знайшлися на це 1350,153 тис. грн. Найближчим часом у школі стане до ладу котельня із новітнім обладнанням.

Нищаться лісосмуги

НЕВІДОМІ зловмисники знову поглумилися над природою. Поблизу села Куровечка Волочиського району в захисній лісосмузі автодороги Р-48 Кам’янець-Подільський — Сатанів — Білогір’я зрубано 110 ясенів. Найприкріше те, що не знайшлося свідків скоєного, які б вчасно заявили куди слід про правопорушення. Поки що ж за заявою Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області розпочато слідство.

Громади — велика сила

У ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОМУ рейтингу областей за формуванням спроможних територіальних громад Хмельниччина посідає перше місце. Ними умовно «покрито» вже 41,9% загальної площі краю. Про це йдеться у повідомленні Міністерства регіонального розвитку, житлово-комунального господарства та будівництва України.

Агов, юні краєзнавці!

ЗАВЕРШИЛИСЬ районні етапи обласного конкурсу для дітей «Відома і невідома Хмельниччина», приуроченого до 80-річчя утворення області. Під час їх чимало юних жителів області, готуючись до різних інтелектуальних змагань, відвідали виставки, історико-краєзнавчі музеї, побували на екскурсіях у визначних місцях. Так, команди шкіл Ізяслава пройшли п’ять етапів-станцій, розташованих в різних частинах історичного центру. На кожному з них вони мали відповісти на запитання з історії краю, його культури, звичаїв, традицій, архітектурних та культурних пам’яток, адміністративного устрою, про видатних людей Хмельниччини. За підсумками переможцем районного етапу стала команда учнів Ізяславського НВК №2. Фінальний обласний етап змагань відбувся 30 вересня.

До психолога, щоб вилити душу

ВІДДІЛЕННЯ соціально-психологічної реабілітації відкрилось у Новоушицькому територіальному центрі соціального обслуговування. Тут є тренажерний кабінет з усім необхідним обладнанням, де можна відновити координацію рухів після інсульту, кабінети фізіотерапії, лікувальної фізкультури, ароматерапії та психолога, масажний кабінет, кімната відпочинку… Безкоштовно відвідати заклад може за потреби кожний мешканець району. Найчастіше люди приходять до психолога. Часто, щоб просто вилити душу. Відділення вдалося відкрити завдяки співфінансуванню — коштом бюджету об’єднаної територіальної громади та Євросоюзу, який утілює програму з підтримки ОТГ в Україні.

Наробив переполоху

МАЙЖЕ добу в селі Плесна Шепетівського району, а також на околицях правоохоронці, рятувальники і просто небайдужі місцеві жителі розшукували зниклого семирічного хлопчика із цього села. Як сказала мама, пішов із дому і не повернувся… Пропажа знайшлася. З’ясувалось: увесь цей час малий сидів у сховку серед бетонних плит, нагромаджених поблизу місцевого сільськогосподарського підприємства, і спостерігав, як навколо метушаться дорослі. Зрештою, сам «здався» поліції. Але з умовою: щоб мама і вітчим не били його за втечу. Як сказав потім: було так нудно, що «просто захотілося хоч якихось пригод».