Архів
П’ятниця,
8 грудня 2017 року

№ 96 (19541)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Майже як домашні

ЯК ПОЛІПШИТИ смак магазинних пельменів — настільки простих у приготуванні, що цю справу називають холостяцькою? Ретельно, а не похапцем, приготувавши їх, смакуватимете мовби домашнім наїдком.

Спершу про ази. Заморожені пельмені не потрібно розморожувати. Наберіть до половини води у велику каструлю, поставте на вогонь і чекайте, поки закипить. Додайте сіль, лавровий листок, пару горошин перцю, куркуму (надає бульйону апетитного кольору). Всипте пельмені, акуратно помішуючи, дочекайтеся, поки спливуть, потім тонкою цівкою влийте склянку холодної води. Після повторного закипання варіть ще 4-5 хвилин. Холодна вода дасть змогу розкритися всім смаковим якостям тісту, воно відмінно провариться, стане м’яким, повітряним.

На пару найкраще готувати великі пельмені, оскільки у воді вони часто або розварюються, або залишаються сируватими. У каструлю з киплячою водою покладіть перець горошком і лавровий листок, обв’яжіть її марлею, змастіть вершковим маслом і викладіть пельмені. Накрийте великою кришкою Готуйте близько півгодини. Пароварка полегшує цей процес.

Виявляється, магазинний напівфабрикат можна й смажити. Це ще простіше. Розігрійте сковороду, налийте трохи олії і на вогні ледь більше середнього підрум’яньте пельмені з двох боків. Не забудьте посолити і додати спеції. Потім налийте у сковороду стільки води, щоб вона покрила дно приблизно на 0,5 см. Дочекайтеся, поки вода випарується, — готово.

Версія для друку          До списку статтей

МИНУВ час, коли в Україні, надто у південних областях, випасалися величезні стада овець, що надійно «підживлювали» харчову галузь та легку промисловість. Держава фактично припинила турбуватися про вівчарство, то принаймні на рівні фермерів і приватних господарів варто було б розпочати розведення цих тварин у більшій кількості. Насамперед — через їхню надзвичайну пристосованість до умов утримання: «там, де піхота не пройде», вівця витримає і тривалий перехід, і задовольнятиметься навіть грубими кормами. Докладніше у матеріалі про особливості їх розведення.

Переваги мульчі зайвий раз обговорювати нема необхідності. Власне, чи не в кожній статті «ДГ», присвяченій садівництву або городництву, міститься рекомендація замульчувати насадження. А ось щодо техніки мульчування можна розмірковувати багато — досвід господарів повсякчас підказує нові рішення. Тож розглянемо різні види укривних матеріалів, їхні плюси і мінуси.

Ви вже потурбувалися про інвентар? Адже основні роботи на полі й у саду вже завершено, то, можливо, щось необхідно підремонтувати, заточити тощо. Підкажемо правила догляду за підручними засобами.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове