Архів
П’ятниця,
8 грудня 2017 року

№ 96 (19541)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Святе місто і світова політика

США. Президент Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю.

Докладніше...
Примушують до гостинності

ЄВРОСОЮЗ. Єврокомісія позивається до країн Центральної Європи через відмову приймати біженців.

Докладніше...
Визначились із президентом

ШВЕЙЦАРІЯ. Президентом країни на 2018 рік став Алан Берсе.

Докладніше...
Знову гинуть мирні люди

СИРІЯ. Російські сили завдали ударів по утримуваному «Ісламською державою» селу на сході провінції Дейр-ез-Зор.

Докладніше...
Розлучення по-англійськи

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Вчергове не вдалося досягти прориву в переговорах у Брюсселі щодо виходу країни зі складу ЄС.

Докладніше...
Поки що погостює

ІСПАНІЯ. Колишній лідер Каталонії Карлес Пучдемон залишиться в Бельгії.

Докладніше...
Сплеск напруженості в регіоні

КИТАЙ має відкритий підхід до вирішення ядерної проблеми КНДР.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Духовність

Як жили, любили, боронили

Ганна Кліковка.

Запорізька область.

Фото Олександра Максимова.

Щемна і хвилююча презентація волонтерського поетичного альманаху «Все, чим живу і дорожу» творів місцевих авторів відбулась у Новомиколаївському районі.

— КОЛИ ми з однодумцями замислювали цей проект, — розповідає керівник місцевої волонтерської організації «Хто, як не ми» Олександр Моргунов, — то мали на меті закарбувати для нащадків сьогоднішнє наше буття у найсвітлішому літературному жанрі — поезії. Треба, щоб прийдешні покоління відчули, як ми жили, любили, боронили Україну в тяжкі дні випробувань.

Альманах вміщує вірші та прозу тридцяти одного митця. Серед авторів — юнь і люди поважного віку. Вони різні за професіями, а об’єднує всіх любов до слова, яким прагнуть передати красу рідного краю, неповторність мови і звичаїв народу.

Презентація почалася з ушанування пам’яті воїнів-захисників, котрі поклали життя на олтар незалежності на сході в боротьбі з російським агресором. У числі учасників АТО, що не повернулися з війни, чимало новомиколаївців.

У районний будинок культури прийшло так багато людей, що голці ніде було впасти. А коли на сцену вийшов із гітарою Олег Сорока, довго не вщухали оплески. Олега в рідному краю знають змалку, він у Новомиколаївці виріс, вивчився, звідси в армію пішов, де почав римувати вірші і класти їх на музику. Він брав участь у бойових діях, тому все написане ним — глибоко пережите.

Хвилюючою була зустріч учасників творчої презентації з Віктором Стусом. Нині він мешкає у Сімферополі, але народивсь і виріс на Запоріжжі — в селах Михайлівське та Трудове Новомиколаївського району. Приїхав з не підконтрольної Україні території, щоб привітати земляків. Звернувся до людей із побажанням берегти рідну мову, рідний край. До альманаху ввійшли його «Байки у прозі».

У Новомиколаївському районі, мабуть, як ніде в області, з початком війни першим стрімко почав розвиватися волонтерський рух. «Не раз пересвідчувався, наскільки важливо нашим захисникам отримувати з дому не тільки харчові продукти і речі, а й друковане слово. На передовій хлопці до набоїв прирівнюють адресовані їм дитячі малюнки, листи, вітання, газети з рідного району та області, художні книжки, — наголосив ініціатор видання альманаху Олександр Моргунов. — Наша збірка — це одна з краплин для втамування цієї духовної спраги».

Свої натхненні щемні рядки, присвячені молодим бійцям, прочитала Ірина Завгородня. Вона багато разів особисто побувала в зоні АТО, безстрашно об’їздила на передовій усі найпекельніші місця, щоб поспілкуватися з бійцями-земляками. Враження від цих поїздок, трагічні події, пов’язані із загибеллю зовсім юних воїнів, поетеса відобразила у циклі патріотичних поезій, що увійшов до альманаху.

Презентація тривала понад дві години, але люди й після її закінчення довго не розходилися. Багатьох цей вечір надихнув і собі написати щось хороше, від самого серця. А Олександр Моргунов та його колеги не сумніваються, що невдовзі побачать світ і нові збірки творів земляків. Головне — гарний заспів.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Боротьба з рейдерством
Читати
«Маски-шоу» поза законом
Читати
Загинуло менше
Читати
Заспокоять пігулками
Читати
Смерть у землі
Читати
Несвобода слова
Читати
Забезпечать дитсадками
Читати
Кредит довіри вичерпано
Читати
Субсидійна панацея
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове