Архів
П’ятниця,
22 грудня 2017 року

№ 100 (19545)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Харчова міль

ЦЕ НАДЗВИЧАЙНО шкідлива комаха, яка здатна добряче попсувати продукти.

Розрізняти харчову міль і платтяну просто: перша більша і крила у неї темніші.

Якщо літають метелики, то є і черв’яки, тобто гусінь. Залишається знайти пакетик із крупами, в якому вони точать продукт. Черв’яки обплітають павутиною внутрішні кути шафок і закутків, заляльковуючись у кокони. Тож сліди їхнього існування легко виявити. І якщо знайшли їх в одному пакеті чи банці, то слід перевірити всі запаси: сухофрукти, горіхи, борошно, спеції...

Видаливши бруд із полиць, ретельно вимийте шафки оцтом, борною або лимонною кислотою чи господарським милом. Якнайстаранніше обробіть щілини з допомогою щітки, змоченої в оцті. Через півгодини всі поверхні витріть сухою ганчіркою.

Вимийте всі ємності, в яких були продукти, добре просушіть і лише тоді використовуйте для подальшого зберігання круп тощо.

Як відлякувальний засіб розкладіть на поличках надрізані зубки часнику або шматочки кориці. Допоможуть також мішечки з м’ятою, лавандою, полином, лавровим листом.

І все-таки найкращий спосіб уникнути проблеми — профілактика.

Борошно, крупи та інших сипкі продукти варто зберігати в скляних щільно закритих ємностях. Якщо шкідник і потрапив з магазину в пакеті, то крізь скло виявити його буде набагато легше.

Міль не витримує високих температур, тому, якщо довелося закупити крупи у великій кількості, їх слід прожарити в духовці.

Так само боїться міль і низьких температур: помістіть пакет із крупою або борошном на ніч у морозилку, й не матимете клопоту.

Версія для друку          До списку статтей

ЗИМА наступає, і все живе в господарстві тулиться у найзатишніших куточках хліва, намагається зігрітись. Але ж, бува, не вбереже хазяїн свою живність від морозу через те, що сарай вчасно не утеплив, або під час вигулу дув сильний вітер, який у поєднанні з лютим холодом спричиняє сильне обмороження. Головне не «проморгати» це, вчасно помітити тривожні ознаки на шкірі тварини. Власне, обмороження в худоби та птиці подібне до людського, і помилки в наданні першої допомоги можуть траплятись такі само. Тож порадимо, що робити за першого ступеня обмороження і сильніших, коли вже утворилися пухирці. Зволікати не можна, щоб гангрена не погубила тварину.

«В очі дивляться канни...» Пам’ятаєте безсмертні рядки з пісні Дмитра Луценка — гімну Києва? Раніше ці квіти були міською візитівкою, а нині їх можна побачити і в селах. Утім, це ще новинка, і чимало жінок хотіли б знати, як їх садити та доглядати. Справді, височенні червоні канни обабіч, скажімо, ганку можуть стати гордістю господарів. Отже, розповімо про цей чудовий багаторічник.

Ну, і, звісно, напередодні Різдва не оминемо увагою святковий стіл.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове