Архів
П’ятниця,
26 січня 2018 року

№ 7 (19554)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Буряки хворіють

ДЕХТО з читачів «ДГ» нарікає, що буряки покриті крупними виразками, які виступають на 2 мм над поверхнею коренеплоду, котрі дуже нагадують паршу. Чи можна їсти ці овочі та як запобігти захворюванню наступного року, запитують люди.

З опису схоже, що це парша прищувата. За такого захворювання на коренеплодах з’являються бородавки, котрі з часом перетворюються на маленькі виразочки темно-бурого або майже чорного кольору. Затим зливаються у більші виразки, які покривають верхню частину коренеплоду.

Спричиняють захворювання ґрунтові бактерії, а зумовлюють його розвиток тепла суха погода, внесення свіжого гною і понаднормове вапнування.

Основні заходи боротьби — дотримання сівозміни і внесення органічних добрив під попередню культуру.

У початковій стадії хвороби коренеплоди можна їсти, варто лише видалити уражені ділянки: бактерії-збудники парші прищуватої на відміну від грибкових захворювань не пронизують коренеплід своїм міцелієм. Однак при сильному ураженні м’якоть стає твердою, і їсти її не бажано, та й не смачні такі буряки.

Версія для друку          До списку статтей

НАСТУПНОГО разу в гості до «Добрика» завітає жіночка, яку до незвичайної творчості спонукав традиційний похід на іменини. Захотілось, бачте, щоб її подарунок був най-найоригінальнішим. Тож і сотворила... букет з овочів. І так у неї вийшло, що замовлення від знайомих посипались. У людей — море емоцій, усмішок, кількагодинні фотосесії. Ну, й закусити потім є чим. А як і з чого Віта Нижник із Гадяча виготовляє свої диво-композиції — в наступному куточку.

Ще зима за вікном, а городники вже, так би мовити, в бойовій готовності: що можливо підготувати на цю пору, те й роблять. Одне з невідкладних занять — підготовка землі для розсади. Добре, якщо ви попіклувалися про це з осені. коли ні, підкажемо, як поліпшити ґрунт під ніжні рослинки.

Кому не потрібне щастя? Посадіть на своєму обійсті юкку, яку називають деревом щастя, і принаймні матимете втіху, милуючись напрочуд красивими її квітами-ліхтариками, зібраними у велику мітлу. Дамо поради тим, хто захоче мати це дерево не дерево, а напрочуд декоративну культуру.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове