П’ятниця, 13 квітня 2018 року № 28 (19575)
http://silskivisti.kiev.ua/19575/print.php?n=38644

Захист картоплі від дротяників

Наш читач Іван Олексійович ТРІЩУН із м. Баришівки Київської області запитує, як боротися з дротяниками на картоплі.

ДРОТЯНИКИ — це личинки жуків-коваликів, які їдять бульби і залишають у них ходи. У боротьбі з цим шкідником використовують багато засобів. Пропонуємо вашій увазі найдієвіші, на думку фахівців.

Найкраще картоплю садити там, де торік росли горох або квасоля. Це суттєво зменшить кількість дротяників на городі.

Найефективніший препарат для обробки бульб перед посадкою — Табу (аналог Престижу). Він знищує не тільки дротяників, а й попелиць, колорадських жуків. Способи застосування різні — можна обробити цим засобом картоплю «на столах» або обприскати дно лунки чи борозни перед садінням. Витрата препарату Табу — 1-2 л на сотку.

В боротьбі з дротяниками використовують також препарати Командор, Імідор, Нуприд 600, Пікус, Круйзер і той же Престиж. Ці засоби знищують і псевдодротяників, хрущів, палю, нематод, совок, а ще захищають бульби від грибкових хвороб.

Під час садіння картоплі в кожну ямку слід кидати приблизно одну столову ложку суперфосфату. Ідеально підходить для цього препарат Провотокс. Тільки насипати його в лунку потрібно збоку, на відстані сантиметрів п’ять од місця, де буде бульба.

Відлякує дротяників од картоплі лушпиння цибулі. Кладіть його по жменьці в кожну лунку під час садіння — і шкідник «обходитиме бульби десятою дорогою». Як варіант — замочувати бульби перед посадкою в цибульному відварі. Ще один «домашній» засіб — сипати в лунки гірчичний порошок.

Фахівці стверджують, що аби напевно, на сто відсотків, позбутися дротяників на городі, треба в будь-якому садовому магазині купити нематоду немабакт. Цей маленький хробак продається в ґрунті «Захист». Ґрунт потрошку треба сипати в лунку, на який класти бульбу, відтак засипати землею. Використання ґрунту «Захист» не шкодить здоров’ю людини або городу. Якщо вчасно боротися з бур’янами на ділянці, надто з пирієм, то кількість «корму» для дротяників зменшиться, відтак скоротиться чисельність шкідника.