Вівторок, 24 квітня 2018 року № 31 (19578)
http://silskivisti.kiev.ua/19578/print.php?n=38759

  • Зверніть увагу

Не переплутайте діагноз

Олена Решетник,

сімейний лікар.

У вас постійне відчуття захриплості, позбутись якого не допомагають ані льодяники, ані чай із медом та лікувальні інгаляції? Ймовірно, проблема зовсім не у сезонних вірусах. Не дивуйтеся, якщо терапевт, оглянувши ваше горло, порадить перевірити… шлунок.

ДЕРТЯ, біль у горлі чи кашель не є самостійним захворюванням. Це тільки характерні прояви певних негараздів зі здоров’ям. Є думка, що згадані симптоми передусім пов’язані з патологіями органів дихання, зокрема і сезонними ГРВІ. Однак нерідко кашель — ознака патологій серцево-судинної (кардіосклерозу) чи ендокринної систем (збільшена в розмірах щитоподібна залоза тисне на трахею). Крім того, може бути порушення у роботі шлунково-кишкового тракту, наприклад рефлюкс-езофагіт. При цьому внаслідок зниження тонусу стравоходу чи інших патологій органів травлення кислий уміст шлунка чи дванадцятипалої кишки потрапляє у стравохід. Тоді подразнень зазнає не лише цей орган, а й слизова горла. Звідси такі симптоми, як осиплість голосу, відчуття дертя у горлі, постійне бажання прокашлятись, подразнення ясен.

Прогресуванню захворювання сприяє чимало чинників. Зокрема, нераціональне харчування: над­мірне споживання гострої й жирної їжі, зловживання алкогольними та газованими напоями. Така проблема нерідко докучає вагітним і людям з ожирінням унаслідок підвищення внутрішньочеревного тиску. Ризикують набути цієї патології особи, які переїдають, надто ввечері.

Крім дискомфорту в горлі, бувають ще й такі симптоми, як печія, відчуття гіркоти у роті чи запалення ясен. Вони наводять на думку про негаразди з травленням. На користь цієї версії свідчить і біль у правій частині живота (що могло би бути ознакою негараздів із печінкою, жовчним міхуром). Отже, якщо біль у горлі став хронічною проблемою, то із візитом до лікаря не варто зволікати.