Архів
П’ятниця,
11 травня 2018 року

№ 35 (19582)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Iмбир зі своєї грядки

ПРО корисні властивості імбиру можна говорити багато. Цю пряність застосовують у кулінарії як приправу, добавку до чаю або роблять цікаві освіжаючі й підбадьорюючі напої. Це незамінний продукт при застуді. Отримати максимально корисні речовини можна тільки з імбиру в свіжому вигляді, при термічній обробці частина властивостей втрачається. Свіжий імбир або дрібно ріжуть, або труть на тертці. Для приготування чаю імбир труть, заливають окропом і настоюють 30 хвилин. Для підсилення смаку додають м’яту або лимон.

Імбир вирощують у домашніх умовах або у відкритому ґрунті, на грядці. Знайти посадковий матеріал можна в супермаркеті, головне щоб корінь був щільним, з вічками і гладкою, трохи блискучою неушкодженою шкіркою, без ознак гнилі, не підморожений.

Версія для друку          До списку статтей

ПОДРУЖЖЯ Богдан і Ольга Клепаки, що стануть гостями майбутнього куточка, уособлюють у собі зоотехніків, біологів, ветеринарів та зоологів, а насправді вони фермери. Ясна річ, усі перелічені навички їм необхідні, адже опікуються не лише полями, а й чималою кількістю домашньої живності та пташиною зграєю. Причому Богдан та Ольга, так би мовити, багатоверстатники: не зосереджуються на чомусь одному, коло їхніх інтересів дуже широке. Читачам буде цікаво дізнатися про мініатюрних і декоративних курочок, качок-шипунів, півнів-кохінхінів...

Дбайливі хазяї не марнують ні клаптика землі, надто коли її небагато. Але ж частина все одно буде в тіні, а без сонця мало що росте. Однак такі культури є. Прийдемо на допомогу й розповімо, які рослини воліють ховатися в прохолодному затінку, а не пектися на сонці. Втім, на городню продукцію із таких місцинок особливо розраховувати не варто, хіба що декоративні культури радуватимуть око.

Профілактика і найпоширеніші хвороби цибулі стануть темою ще одного матеріалу, а вони таки часто не дають ріпчастій долежати до весни. Як підвищити стійкість рослин?

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове