Архів
П’ятниця,
11 травня 2018 року

№ 35 (19582)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Правляча коаліція розпалася

ВІРМЕНІЯ. Лідер опозиційного руху «Елк» Нікол Пашинян обраний прем’єр-міністром.

Докладніше...
Страйки закрили небо Європи

ІТАЛІЯ. Працівники державного авіадиспетчера «ENAV» провели одноденний страйк.

Докладніше...
Більшає нелегалів

КАНАДА. Впродовж року з території США до країни прибуло понад 26 тис. нелегальних мігрантів.

Докладніше...
Не ризикнув приїхати?

ІЗРАЇЛЬ. Трамп не відвідає церемонію відкриття американського посольства в Єрусалимі.

Докладніше...
Знакова перемога

У МАЛАЙЗІЇ опозиція вперше за 60 років перемогла на виборах до парламенту.

Докладніше...
Новий політик — нова політика

КУБА. У Гавані Генсек ООН Антоніу Гутерріш зустрівся з новим лідером країни Мігелем Діас-Канелем.

Докладніше...
Заливає не на жарт

ТУРЕЧЧИНА. В Анкарі сталася найпотужніша за 500 років повінь.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Актуально

А жити за що?

Галина ВЕРНИГОРА.

Безробіття — болюча соціальна проблема. Кожний восьмий співвітчизник працездатного віку не може знайти собі в Україні роботу. А тим часом сотні тисяч працевлаштованих, які сумлінно трудяться, місяцями не бачать зарплат...

НА сьогодні 16 тисяч вітчизняних підприємств мають заборгованості із зарплати. Найбільше таких на сході та півдні країни. Заборгованість заробленого за вже виграними у судах справами проти працедавців — понад 350 мільйонів гривень. А у закладах Феміди ще очікують розгляду такі ж позови від ошуканих працівників ще на 2 мільярди 455 мільйонів 900 тисяч гривень. Такі дані оприлюднило Міністерство юстиції.

Напередодні Мін’юст опублікував перелік 13 підприємств із найвищою в країні зарплатною заборгованістю. Вісім із нього — державної форми власності. Так, найбільшим боржником у державі є Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, яке не виплатило своїм працівникам близько 73,7 мільйона гривень. На другому місці — розташоване у Миколаївській області державне підприємство «Суднобудівний завод ім. 61 комунара». Воно винне робітникам 30,3 млн грн…

І в інших регіонах, де підприємства-боржники не потрапили до списку рекордсменів із «зарплатної ганьби», ситуація не краща. Узяти хоча б Кіровоградщину, де 74 промислові об’єкти і компанії перебувають у процедурі банкрутства. Вони винні своїм працівникам понад 20 мільйонів гривень. І серед кіровоградських найбільших неплатників зарплат також два підприємства державної форми власності, сума заборгованості яких становить понад два мільйони гривень. Як з’ясувалося, процес погашення зарплатних боргів там затримується, бо на сьогодні офіційно відсутнє майно, кошти від реалізації якого можна спрямувати на виплату заборгованого. Мабуть, хтось-таки завчасу безкарно «подбав» про це, доводячи державні підприємства до краху. Чи не для того, щоб потім їх же придбати у держави за безцінь? На жаль, в Україні такі схеми «роздержавлення» підприємств давно освоєні.

Дуже невтішна вимальовується статистика на тлі оптимістичних урядових заяв про піднесення вітчизняної економіки, а відтак і добробуту населення. Останнім часом ситуація стала особливо напруженою, сказати б, навіть соціально вибуховою. Щоб якось її пригасити, у найпроблемніших регіонах України розпочали свою роботу мобільні групи Мін’юсту з ліквідації зарплатної заборгованості. Їхнім завданням є оперативна перевірка стану виконання судових рішень щодо оплати праці підприємствами.

Чи справді це покращить ситуацію з виконанням судових рішень, покаже час. Тим часом Міністерство юстиції анонсувало ще одну новацію — створення загальнодержавного урядового резервного фонду, який компенсуватиме заборгованості із зарплати збанкрутілих підприємств. Проте поки що все це — лише чергові урядові добрі наміри на словах. А людям доводиться місяцями виживати без зарплат.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Біда вчить
Читати
Окупанта змусять заплатити
Читати
Не сховаються од відповідальності
Читати
Під облік — усіх
Читати
Годуватимуть по-новому
Читати
Підвищили пенсії
Читати
Ротація по-російськи
Читати
Визнали геноцидом
Читати
Без води
Читати
На фронті — лише контрактники
Читати
Провели лінійку...
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове