П’ятниця, 11 травня 2018 року № 35 (19582)
http://silskivisti.kiev.ua/19582/print.php?n=38870

  • На зв’язку — Полтавщина

Ніхто не забутий

Маргарита СИТНИК.

ВОСЬМОГО і дев’ятого травня, у дні пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в області вшановували пам’ять загиблих. Наймасовіші жалобні урочистості відбулися у Шумейковому урочищі Лохвицького району, де були одні з найжорстокіших і найтрагічніших боїв. Для запрошених ветеранів організували концерт, до меморіалу поклали квіти. Загалом у краю відзначення пам’ятних днів пройшло відносно спокійно. Нуртувало лише в Полтаві — тамтешній мер організував скандальну акцію на кшталт «безсмертного полку», один із жителів міста прийшов на офіційні заходи в одязі з використанням забороненої символіки.

Варто про себе подбати

ЯК ПОВІДОМИЛА головний позаштатний педіатр області Світлана Писаренко, від початку року на кір захворіли 240 жителів, із них 160 — дорослих (загалом в Україні зареєстровано вже понад 10 тисяч випадків кору, внаслідок яких померло 8 людей, із них шестеро — діти). Найбільше занедужалих у Полтаві, Горішніх Плавнях, Миргородському та Великобагачанському районах. Утім, відзначено позитив: діти заражаються менше, адже вони на 90% вакциновані.

Людям, які народилися до 1986 року, слід звернути особливу увагу: вони, швидше за все, не мають обов’язкового другого щеплення, яке на той час іще не було визначене в календарі, тож потребують ревакцинації. Захворіти на кір двічі, наголошують медики, неможливо (інфікування після вакцинації трапляється, але це свідчить про те, що препарат неправильно зберігали). Також полтавців закликають прищепитися від дифтерії — це треба робити раз на 10 років. Процедура безкоштовна.

Чиновники отямилися

НІ ДЛЯ КОГО не новина, що корів, які здавна вважалися годувальницями селян, господарі масово здають на м’ясо: праці біля них багато, а молоко приймають за безцінь. До того ж багатьох позбавили субсидії, яка хоч якось допомагала оплатити карколомні тарифи на газ та електрику, через продаж молока, бо врахували 100% доходу (що своєю чергою спровокувало значне розширення «сірого» ринку). На щастя, вищі чиновники отямилися: в облдержадміністрації повідомили, що, відповідно до нової постанови Міністерства соцполітики, в наступному опалювальному сезоні органи соцзахисту братимуть до уваги 30% прибутків селян від реалізації молока переробникам.

Всупереч забороні

ПРОТЯГОМ останнього тижня Полтавський рибоохоронний патруль викрив 50 порушень нерестової заборони, із них 17 грубих. Інспектори вилучили 350 кілограмів риби та 106 заборонених знарядь лову. Рибогосподарській галузі злочинці завдали збитків на 7 520 гривень. Окрім того, дещо раніше було затримано 45-річного чоловіка, який перевозив автомобілем понад 600 кг риби різних видів без відповідних документів. За попередньою інформацією прес-служби поліції, він скупив її у Сулинському заказнику поблизу Мозоліївки Глобинського району.

Пильнуйте!

У ДЕВ’ЯТЬОХ жителів регіону виявили небезпечну хворобу Лайма, або кліщовий бореліоз. Їх покусали комахи ще минулого сезону. Завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ Тетяна Крупініна наголошує, що захворювання дуже складне, діагностується важко, бо симптоми проявляються не одразу (самостійно можна виявити лише почервоніння на тілі після укусу). Хворобу Лайма почали реєструвати 2002 року, з 2015-го відбувається стрімке збільшення кількості випадків (153, 2017-го — 213). У групі ризику жителі Полтави та околиць, а також Полтавського, Лубенського, Новосанжарського та Миргородського районів.

Медики наголошують: слід не допускати захаращення парків, громадських місць, регулярно викошувати траву. Виходячи на прогулянку лісом, одягайте закритий одяг, не блукайте хащами, ретельно обдивляйтеся себе та близьких після повернення додому.

Принесли добровільно

Квітень — традиційний місячник добровільної здачі зброї: громадяни, котрі принесуть до поліції нелегальні «стволи» та боєприпаси, звільняються від кримінальної відповідальності. Скористалися цим правом і 93 полтавці. Сукупно у них виявився чималий арсенал: 40 одиниць нарізної зброї армійського зразка, шість — нарізної мисливської, 163 — гладкоствольної, 53 — холодної та 15 одиниць саморобної, 46 газових пістолетів та 19 «травматів», чотири снаряди, п’ять мін та 17 гранат.