Вівторок, 15 травня 2018 року № 36 (19583)
http://silskivisti.kiev.ua/19583/print.php?n=38926

  • Відповідає «Соняшник»

Чи бувають шульги серед тварин?

І справді цікаве запитання: чи мають «ведучу» передню лапу ті ж собаки, коти чи дикі звірі? Ось що з цього приводу кажуть зоологи.

Хоча мозок людини (а за біологічним визначенням, людина — це теж хребетна тварина) і складається з двох півкуль, працюють вони неоднаково: за праву сторону тіла відповідає ліва півкуля і, навпаки, за ліву — права. При цьому виявляється, що писати та їсти нам зручніше завжди однією і тією ж рукою. Ця властивість часто передається генетично, тому у батьків-лівшів скоріше народиться дитина-лівша, хоча й у правшів може народитися така, як і навпаки…

Водночас дослідники припускають, що подібне явище поширене і в дикій природі: більшість тварин також має «ведучу» лапу, якою й переважно виконує всі дії. Це стосується і домашніх тварин, що засвідчують різні багаторічні спостереження: на якому боці їм зручніше спати, з якої лапи починають підніматись і спускатись сходами, якою при потребі дістають їжу з контейнера, відбиваються від надокучливих людей, пробують прочинити дверцята тощо. Так, коли домашньому улюбленцю треба поцупити ласий шматочок із хазяйського столу, одні тварини завжди використовують лише праву лапу, інші — ліву.