Архів
П’ятниця,
25 травня 2018 року

№ 39 (19586)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Ядерний шантаж

ІРАН. Духовний лідер аятола Алі Хаменеї висунув країнам ЄС сім умов дотримання Тегераном ядерної угоди.

Докладніше...
Другий перехідний період

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Прем’єр-міністр просить ЄС подовжити перехідний період після виходу країни з ЄС.

Докладніше...
Статус біженця за гроші

НІМЕЧЧИНА. Шириться скандал, пов’язаний із незаконним наданням статусу біженця тисячам нелегалів.

Докладніше...
Атаки коаліції

СИРІЯ. Літаки коаліції на чолі зі США завдали авіаудару по позиціях урядової армії на сході країни.

Докладніше...
Зброя для стримування

США. Палата представників підтримала план створення нової ядерної зброї.

Докладніше...
Небо на замку

ФРАНЦІЯ. Авіадиспетчери провели одноденний страйк.

Докладніше...
Трусонуло

ЕКВАДОР. На півночі країни стався потужний землетрус.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Актуально

А чиновникам байдуже

Леонід ЛОГВИНЕНКО.

Харківська область.

Безперешкодний інформаційний потік постійно лине на жителів прикордонних районів Слобожанщини. Водночас наша держава демонструє безсилля у боротьбі з ворожою пропагандою.

РАДІОСТАНЦІЇ Російської Федерації «Вєсті ФМ», «Радіо Расіі», а віднедавна ще і «Радіо Маяк» добре чути не лише у населених пунктах поблизу українсько-російського кордону, а й у Харкові та його околицях і навіть у Люботині, що на 25 км західніше від обласного центру.

Ці рупори кремлівської пропаганди невтомно паплюжать Україну. Навіть така собі станція «Спорт ФМ» у проміжках між спортивними новинами «крутить» пропагандистські п’ятихвилинки. Про місцеві радіоканали Бєлгородської області РФ уже й не кажу. І не тільки ворожі радіостанції захоплюють наш інформпростір. У Харкові, якщо маєш цифровий тюнер, можна дивитися російське телебачення, яке транслюється з нехотєєвської телевежі, встановленої майже на самісінькому кордоні з Україною.

Виконавчий директор Міжнародної академії рейтингових технологій і соціології Всеволод Чебодаєв, який у минулому працював у системі державного радіо, каже, що російська пропаганда сягає Харкова завдяки потужним, від одного до п’яти кіловат, передавачам, розташованим у російській прикордонній зоні.

На кордоні з українського боку зовсім інша ситуація. Радіоканал суспільного радіо «Культура» (91.6) транслюється слабеньким стоватним передавачем. Він покривав би більшу територію, якби розташовувався вище, однак УДЦР (Український державний центр радіочастот) з невідомих причин дозволив встановити його на висоті лише 120 метрів.

Після того як відкликали ліцензію у «Радио «Вести», частота 100,5 залишається вільна. Втім, Україна зволікає з наданням її для вітчизняного каналу, тож не дивно, якщо Росія захопить і її. Там набагато краще, ніж у нас, розуміють, що таке інформаційна війна. Наші ж чиновники, як на мене, роблять вигляд, що війни немає — ні окопної, ні інформаційної.

Місцеві ж радіостанції у харківському ефірі — це здебільш «музичні шарманки» на кшталт «Руского радіо» чи «Ретро ФМ»… Поки тривають суди, продовжують мовити радіостанції олігарха Курченка, який втік до Росії. А от сигнал Першого каналу Суспільного радіо покриває регіон найгірше.

— Прикордонна і прифронтова область досі не чує жодного каналу суспільного радіо! Лише у трьох райцентрах із 27 є ФМ-передавачі Першого каналу Українського радіо, хоча Національна суспільна радіокомпанія України кілька разів подавала заявку на частоти,— констатує Всеволод Чебодаєв.

Та й узагалі отримати ліцензію на мовлення дуже складно. У чиновників з цього приводу багато пояснень: то суди не закінчилися, які мають позбавити частот станції, заборонені Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення, то, наприклад, остання не затвердила концепцію розвитку інформаційного мовлення.

На думку Всеволода Чебодаєва, справа зрушила б із місця, якби прикордонна Харківщина отримала статус області з особливим режимом мовлення, який мають Донецька, Луганська та Херсонська області. Якби відповідне рішення ухвалили, то задля отримання частот не потрібно було б оголошувати конкурс, подавати заявку, чекати підбиття підсумків, організовувати тендер на придбання передавачів... Поки що ж у найкращому разі, аби вийти в ефір, пройде півроку бюрократичної тяганини.

Тим часом гібридна війна триває, і ворог продовжує спокійно вести пропаганду на нашій території.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Пожежонебезпечні установи
Читати
Підтримка зменшилась
Читати
Ще й так оцінюватимуть
Читати
Найголовніші проблеми
Читати
Коли вихідні?
Читати
Рецепти по-новому
Читати
А тут заробітчани потрібні
Читати
Тим, кого звільнили
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове