П’ятниця, 25 травня 2018 року № 39 (19586)
http://silskivisti.kiev.ua/19586/print.php?n=39032

  •  На освітянській ниві

Шануючи давні традиції

Валерій МАРЦЕНЮК.

Хмельницька область.

Фото автора.

КОЛЕКТИВ Масівецької школи Хмельницького району має давні освітні традиції. Навчальний заклад є центром здорового способу життя та одним із найкращих у регіоні. Ось уже впродовж 20 років його очолює Ігор Миколайович Григоров — учитель вищої кваліфікаційної категорії, відмінник освіти України, голова районної Національної спілки краєзнавців (на фото). Сюди повернувся працювати після здобуття педагогічної освіти.

Нині в школі навчається 76 учнів. За словами Ігоря Миколайовича, в наступному навчальному році їхня кількість зросте ще на десяток. У перспективі ця тенденція зберігатиметься. І це тішить, бо так відбувається аж ніяк не в кожному селі. Не менш захопливо, з почуттям гордості розповідає директор про фаховість учителів і талановитих учнів, які беруть активну участь та виборюють призові місця у різноманітних конкурсах і проектах. Так, восьмикласниця Марічка Кухар перемогла у районному турі з трудового навчання і представляла район на обласній олімпіаді. А допомогла їй у цьому наставниця Леся Анатоліївна Юзвенко. До речі, Марічка також виборола першість на обласній практичній конференції з питань сільського та лісового господарства. У школі ведеться велика робота з екологічного спрямування, мета якої — формування екологічно свідомої особистості в учнів.

Виборюють учні призові місця і на районних спортивних змаганнях. Загалом жоден творчий та благодійний захід у селі не обходиться без них. А ще в навчальному закладі склалася тісна співпраця школи, сім’ї та громадськості. Учні, їхні батьки та вчителі вдячні постійному спонсорові — місцевій агрофірмі «Маїс» — за ремонт класів, придбання комп’ютерної техніки, обладнання. Збережено в школі також профспілкову організацію. Від відвідин Масівецької школи залишились тільки приємні враження. Хочеться побажати цьому навчальному закладу розквіту, педагогам — терпіння у вихованні молодого покоління, високих зарплат, а учням — успіхів у навчанні, стати гідними громадянами, затребуваними і високооплачуваними фахівцями в рідній Україні.