П’ятниця, 8 червня 2018 року № 43 (19590)
http://silskivisti.kiev.ua/19590/print.php?n=39138

  • Природа і ми

Про мисливство без упередження

Василь САДОВИЙ.

Закарпатська область.

Днями в урочищі Великий Ліс, що біля села Шаланки Виноградівського району, відбувся Міжнародний фестиваль мисливства.

НА СВЯТО завітали працівники лісу й мисливці з багатьох областей України, а також Угорщини, Словаччини, Румунії, Чехії, Німеччини…

Відкрив фестиваль керівник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга.

«Побутують різні думки щодо полювання й мисливців, — зауважив він. — Однак саме справжні мисливці найбільше зацікавлені у збереженні фауни. Разом із лісівниками вони борються з браконьєрами».

На фестивалі мисливці обговорювали проблеми, ділилися досвідом, спостереженнями з життя лісу. Усіх зацікавила виставка зброї: рушниць, мисливських ножів. Не меншу популярність мав стенд із мисливськими головними уборами, було представлено майже 40 моделей. Попри те, що на такому заході непросто провести змагання мисливських собак, організаторам це вдалося.

Програма свята передбачала також майстер-клас зі стрільби з лука та пневматичної зброї, конкурс імітації реву оленя, виступи фольклорних колективів, запалення мисливської ватри, дегустацію традиційних мисливських страв. Для маленьких гостей працювала лісова школа, де проводились різні конкурси, а переможців відзначали подарунками.

Організатори фестивалю мали не меті не лише зібрати разом професіоналів, а й залучити до свята якомога більше людей, безпосередньо не пов’язаних із мисливством. Адже суспільство ставиться до полювання з пересторогою. «Ми постійно роз’яснюємо, що це потрібне, по-своєму благородне захоплення для тих, хто розуміє і цінує природу, — каже директор Мокрянського держлісгоспу Володимир Куцин. — Мисливство допомагає оздоровлювати та регулювати популяції диких тварин. Це велика користь і для флори, і для фауни. Повірте, справжні мисливці — це патріоти свого краю, охоронці природи та її багатства».