П’ятниця, 13 липня 2018 року № 53 (19600)
http://silskivisti.kiev.ua/19600/print.php?n=39469

  • Неоголошена війна

Добровольці вже не потрібні?

Михайло ВЕДМІДЬ.

СИТУАЦІЯ у зоні проведення Операції об’єднаних сил залишається незмінною: противник систематично відкриває вогонь із гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Об’єднані сили, повідомили у штабі, «стійко утримують займані рубежі та дотримуються режиму припинення вогню».

Від початку тижня у ЗМІ розгорнулася своєрідна «дискусія». Командувач ООС генерал Сергій Наєв заявив про неможливость перебування добровольців та волонтерів у зоні бойових дій на Донбасі: «Що стосується людей, які раніше їздили для виконання незрозумілих завдань у зону бойових дій, котрі не мають законного права мати зброю… Тепер люди, які не входять до складу жодної силової структури, офіційно, згідно з нормами закону, позбавлені права перебувати в зоні бойових дій».

У «Правому секторі» обурилися тим, що командувач ООС назвав добровольців, як вони заявили, «незрозумілими особами з незаконною зброєю», а фактично — «бандитами», і пояснили: «Добровольці керуються законом України про їхнє право зі зброєю в руках захищати свою територію. Проте, вочевидь, очільникам держави не до вподоби існування структури, що не підпорядковується їхнім командам, а протидіє ворогу за покликом здорового глузду».

На це у штабі ООС відповіли, що «поважають, цінують внесок кожного добровольця, волонтера, простого громадянина України», які долучилися до боротьби з російською агресією. Проте після набуття чинності законом «Про реінтеграцію Донбасу» ситуація змінилася. Тому запросили добровольців до своїх лав «у складі підрозділів Сил спеціальних операцій, військової розвідки, інших видів та родів військ ЗСУ та до підрозділів інших складових сектору безпеки та оборони». Також поінформували, що станом на 11 липня у військових частинах зі складу Об’єднаних сил проходять службу 33 чоловіка, які в минулому були членами «Правого сектору», «Української добровольчої армії» та інших добровольчих формувань.

У зв’язку з цим виникає чимало запитань. Наприклад: чому добровольцям із Росії шлях на чужий для них Донбас відкритий, а українським «включили червоне світло»? Втім, то тема окремої розмови.