Архів
П’ятниця,
20 липня 2018 року

№ 55 (19602)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала

Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Як правильно видаляти листя на помідорах

СТАЛО правилом обривати нижнє листя на помідорах. Видаляти його можна починаючи від моменту, коли перші плоди набудуть розмірів, характерних для даного сорту, і не більше двох листків за один раз. Вище першої китиці листя також поступово видаляють, знов-таки, орієнтуючись на розмір першого плода в наступній.

Якщо видалити одночасно багато листя і пасинків, рослина зазнає великого стресу, що позначиться на зав’язуванні плодів.

Варто зазначити, що робити це слід у суху погоду в першій половині дня. Такі умови сприятимуть швидшому затягуванню ран, що запобігатиме проникненню інфекції в рослину.

У прохолодне та дощове літо існує високий ризик швидкого поширення фітофтори. Першим підхоплює хворобу листя, яке торкається землі. Саме його слід видаляти насамперед.

Починаючи з другої половини серпня потрібно прищипнути також і верхівку високорослих рослин. Подальший ріст зайвий. Квітки, що будуть намагатися розкритися, виснажать рослину, а плоди навряд чи зав’яжуться.

Слід зауважити, що не завжди треба видаляти листя і, тим паче, все підряд. Слід зважати на погоду. У місцевості, де тривалий час відсутні дощі, листя створює затінок для плодів, убезпечуючи їх від сонячних опіків, водночас не дає перегріватися землі під рослинами. До того ж саме через листя рослина отримує до 50% живлення.

Версія для друку          До списку статтей

НАВІТЬ якщо ви переконаний прихильник ведення екологічно чистого садівництва і городництва, себто цураєтеся застосування будь-якої «хімії», все одно, на жаль, у сучасному світі від неї нікуди не дінешся. Адже ми дихаємо, миємося, користуємося всілякими засобами в побуті і т. ін. То чи не краще не боятися, а запам’ятати деякі правила і суворо їх дотримуватися? Особливо це важливо, якщо в сім’ї є маленькі діти. Отже, в одному з матеріалів ми розповімо, як бути з хімічними препаратами на «ти», і при цьому щоб вони не зашкодили ні вам, ні домашній худобі. Дбаймо про себе і про довкілля, адже так мало залишилось чистого простору.

А ще відведемо місце в куточку для двох «іноземок» — селери і цибулі порею. Вони не випадково в парі будуть у нас, і на городі їх доцільно садити разом. Чому, дізнаєтесь зі статей про королеву цибульних культур, як ще називають порей, і надзвичайно корисну селеру, яка вже «добре зарекомендувала» себе в салатах та інших стравах.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове