Архів
П’ятниця,
20 липня 2018 року

№ 55 (19602)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала

Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Коли атакує галова попелиця

РІДКО якому садівникові вдається уникнути неприємностей од нашестя цих маленьких, але численних і надзвичайно шкідливих комах.

Різновидів попелиці налічується близько 4000. Сьогодні мова про галову попелицю, котра як основну рослину-господаря вибирає червоні й білі порічки, зрідка — чорну смородину. Зовні ці комахи мало чим відрізняються від інших різновидів, а ось результат шкодочинності можна побачити здалеку. Смородина у відповідь на висмоктування соку з молодих пагонів реагує утворенням особливих тканин. Листя деформується, з’являється здуття блідо-зеленого або червоного кольору (гали).

З огляду на те, що галова попелиця має особливу «сімейну» ієрархію, є сенс механічно знищити тих комах, що розплодилися в липні. В цьому випадку восени не буде самиць, які б відклали яйця, і в наступному сезоні попелиця смородині не дошкулятиме.

Слід узяти ємність із мильним розчином і обірвати все уражене листя. Його разом зі шкідниками кидаємо в мильну воду, щоб не дати комахам, у яких вже з’явилися крила, розлетітися. Якщо упустити хоча б кілька особин, шкідники дуже швидко розмножаться і відновлять популяцію.

Версія для друку          До списку статтей

НАВІТЬ якщо ви переконаний прихильник ведення екологічно чистого садівництва і городництва, себто цураєтеся застосування будь-якої «хімії», все одно, на жаль, у сучасному світі від неї нікуди не дінешся. Адже ми дихаємо, миємося, користуємося всілякими засобами в побуті і т. ін. То чи не краще не боятися, а запам’ятати деякі правила і суворо їх дотримуватися? Особливо це важливо, якщо в сім’ї є маленькі діти. Отже, в одному з матеріалів ми розповімо, як бути з хімічними препаратами на «ти», і при цьому щоб вони не зашкодили ні вам, ні домашній худобі. Дбаймо про себе і про довкілля, адже так мало залишилось чистого простору.

А ще відведемо місце в куточку для двох «іноземок» — селери і цибулі порею. Вони не випадково в парі будуть у нас, і на городі їх доцільно садити разом. Чому, дізнаєтесь зі статей про королеву цибульних культур, як ще називають порей, і надзвичайно корисну селеру, яка вже «добре зарекомендувала» себе в салатах та інших стравах.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове