Справи пенсійні На запитання читачів «Сільських вістей» відповідає спеціаліст Пенсійного фонду України Н. М. ЮРЧИШИНА. «Я не працюю, отримую пенсію за інвалідністю ІІІ групи внаслідок загального захворювання. Уклала договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, сплатила страхові внески та набула страховий стаж тривалістю 30 років. З якої дати мою пенсію за інвалідністю буде обчислено в розмірі пенсії за віком?» Оксана Домовик. с. Маркове Тульчинського району Вінницької області.
ВІДПОВІДНО до частини другої статті 33-ї Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон), особи з інвалідністю III групи, які не працюють, за їх вибором мають право на призначення пенсії за інвалідністю в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27-ї і 28-ї цього Закону, зокрема за наявності в жінок 30 років страхового стажу. Обчислення такої пенсії в розмірі пенсії за віком буде здійснено в терміни, передбачені статтею 45-ю Закону згідно з поданою вами заявою за умови, що на час її подання ви не перебуватимете в трудових відносинах (не будете зареєстровані як суб’єкт підприємницької діяльності), а тривалість страхового стажу становитиме 30 років.
«Чи буде зараховано до мого стажу державної служби під час оформлення пенсії період роботи з 5.03.1979-го по 30.12.1987 рік на посаді старшого економіста відділення Держбанку СРСР?» Світлана ХАМАЙКО. с. Вигнанка Любарського району Житомирської області.
ВІДПОВІДНО до статті 90-ї Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889 (далі — Закон 889), пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Згідно з пунктами 10 і 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону 889-го, право на пенсію за нормами статті 37-ї Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723 (далі — Закон 3723) мають: — особи, які станом на день набуття чинності Закону 889 (1 травня 2016 року) займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25-ю закону 3723-го; — особи, які на день набуття чинності Закону 889-го мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25-ю Закону 3723-го та актами Кабінету міністрів України, незалежно від факту роботи на дату набуття чинності Закону 889-го. Основними критеріями класифікації посад державних службовців є організаційно-правовий рівень органу, який приймає їх на роботу, обсяг і характер компетенції на конкретній посаді, роль і місце посади у структурі державного органу. Оскільки Держбанк СРСР не визначено статтею 25-ю Закону 3723-го як державний орган, робота в якому на посадах спеціалістів належить до відповідних категорій державних службовців, період роботи в цьому банку не буде зараховано до стажу роботи, що дає право на пенсію державного службовця.
|