Архів
П’ятниця,
17 серпня 2018 року

№ 63 (19610)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Обнадійлива статистика

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Безробіття тут упало до рекордного 43-річного мінімуму.

Докладніше...
Історична угода

КАЗАХСТАН. Експерти назвали історичною угоду, досягнуту в Актау на саміті країн «каспійської п’ятірки».

Докладніше...
Ллється кров

АФГАНІСТАН. В університеті Кабула підірвався смертник.

Докладніше...
Протести не вщухають

РУМУНІЯ. У Бухаресті восьму добу тривають антиурядові протести.

Докладніше...
Гуманітарна криза

ВЕНЕСУЕЛА. Понад три чверті жителів Каракаса втратили доступ до централізованих джерел постачання питної води.

Докладніше...
Озброєний — значить захищений

ПОЛЬЩА стала на крок ближча до розгортання постійного контингенту США.

Докладніше...
Міст утомився і розвалився

ІТАЛІЯ. Після обвалу мосту в Генуї в області Лігурія оголосили надзвичайний стан на рік.

Докладніше...
Парканізація Європи

ДАНІЯ оголосила про побудову паркану вздовж кордону з Німеччиною.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • На зв’язку — Сумщина

Теж із мільйоном

Маргарита СИТНИК.

ОБЛАСТЬ жнивує — станом на восьме серпня намолочено понад 1 млн 80 тис. тонн зернових та зернобобових (на 116 тис. т більше, ніж торік). Середня врожайність — 46,9 ц/га. Озимої пшениці зібрали 850,5 тис. т, ярого ячменю — 162,7 тис. т, гороху — 29,6 тис. т. Завершується збирання ріпаку — намолот на сьогодні становить 53,9 тис. т. У лідерах за обсягом зібраного збіжжя — Сумський, Конотопський та Глухівський райони. За темпами намолоту випереджають колег аграрії Охтирського, Недригайлівського, Липоводолинського і Тростянецького районів. Найвищу врожайність показали поля Сумського (56,7 ц/га), Лебединського (54,6 ц/га) і Тростянецького (55,3 ц/га) районів.

М’яса не наїсися

АСОЦІАЦІЯ постачальників торговельних мереж підрахувала, що область увійшла до п’ятірки найдорожчих регіонів України за цінами на м’ясо. Тут м’ясний кошик (по одному кілограму яловичини, свинини та курячого філе) коштує 550,9 гривні. Лідирує у рейтингу Київщина — 569,4 грн, далі йдуть Одещина — 558,1, Закарпаття — 555,4 грн.

За словами самих жителів Сумщини, найдорожча свинина на ринках коштує 120 гривень за кілограм. Водночас яловичина суттєво дорожча — подекуди її вартість сягає півтори сотні гривень за кілограм. Щоправда, ціна на сало не захмарна. Найдорожче національний продукт можна купити за 75 грн/кг, але продають і по 35-40 грн.

Житло захисникам

МЕШКАНЦІ обласного центру, які брали участь в Антитерористичній операції, отримають кошти на придбання житла. Міськрада затвердила рішення про надання 21 млн грн для 60 осіб — по 350 тис. грн кожному. Було б добре, якби ця ініціатива була підтримана загалом по регіону та країні.

Підготовка — запорука перемоги

У РОМЕНСЬКОМУ районі відбулися навчання з тероборони. Чільники місцевого самоврядування Роменського, Липоводолинського та Недригайлівського районів стріляли, вправлялися в рукопашному бою, здобували навички тактичної медицини. Організували навчання районні військкомати, у них узяли участь близько 150 осіб.

«Такі збори дуже потрібні й корисні. Сумщина — прикордонна область. Ми маємо знати, що робити в першу чергу, якщо доведеться захищати свою територію», — каже учасниця навчань Марина Боженко.

За словами Сумського обласного військового комісара Тараса Давиденка, на полігоні було організовано шість навчальних точок. Це — стрільба з автомата і з пістолета, обкатка БРДМ, тактична медицина, інженерна підготовка і рукопашний бій. Наступні такі навчання плануються у вересні. Основи тероборони опановуватимуть не тільки керівники органів місцевого самоврядування, а і їхні підлеглі.

Децентралізація триває

ВЛАДА області підбила підсумки адміністративно-територіальної реформи. Отже, на території Сумщини створено 32 об’єднано-територіальні громади — це понад 40%, у 29 вже пройшли перші місцеві вибори. Загалом у нових адміністративних утвореннях проживає більш як 240 тисяч осіб — майже 22% населення області. Із таким результатом область восьма по Україні.

Навчатимуть за свій кошт

ПРОФТЕХОСВІТА загалом по країні уже давно в глибокій кризі. Особливо стали потерпати професійно-технічні училища, коли їх практично «повісили» на місцеві бюджети. За інформацією директора департаменту освіти і науки ОДА Вікторії Гробової, у новому навчальному році держава замовила лише 25 фахівців спеціальності «Верстатник широкого профілю». Тож решту учнів (регіональне замовлення становить чотири тисячі) область навчатиме за власний кошт. Крім того, за рахунок місцевого бюджету буде оновлено матеріально-технічну базу ПТУ — на цю мету з обласного бюджету виділили 22 млн грн.

«Сюрприз» із отрутою

СПЕЦІАЛІСТИ обласного управління водних ресурсів провели позачергове дослідження води у річці Псел. Приводом для цього стала інформація, що ділянка цієї водойми поблизу міста Обоянь Курської області Росії була забруднена важкими металами. Зокрема, перевищено концентрацію заліза у 15 разів, міді — у 60 разів, марганцю — у 220 разів. Від Обояні до українського кордону по воді близько 100 кілометрів.

У пробах, взятих у селах Мала Рибиця та Чернеччина Краснопільського району, найближчих до російського кордону пунктах спостереження на річці Псел, — перевищення у воді норм умісту речовин азотної, фосфатної групи та металів не виявлено. Коли саме сталося забруднення на території РФ, достеменно не відомо. Тому спеціалісти офісу водних ресурсів продовжать відбір зразків у Рибиці та Чернеччині, а також моніторитимуть воду у Пслі в межах усієї області.

Увага: сказ

НИНІШНЬОГО року на Сумщині значно загострилася ситуація з цією смертельно небезпечною хворобою. Якщо торік було зафіксовано дев’ять випадків зараження домашніх тварин і людей, то на сьогодні вже півсотні. Найбільше постраждали Сумський і Путивльський райони — по п’ять, Роменський — чотири випадки, Білопільський, Буринський, Глухівський, Конотопський, Краснопільський, Лебединський, Охтирський, Шосткинський — по три, Великописарівський, Кролевецький, Липоводолинський райони та Шостка — по два. У Тростянецькому районі, Охтирці та Глухові зафіксовано по одному випадку. Відтак, згідно із розпорядженням Держспоживслужби, восени розпочнеться вакцинація диких тварин.

Обібрали

ШАХРАЇ не втомлюються полювати на довірливих громадян. Як повідомляє сумська поліція, лише за одну добу у двох жительок обласного центру та міста Шостка спритники видурили… 120 тисяч (!) гривень. Схеми стандартні. Одній із жінок подзвонили з незнайомого номера, і чоловік голосом, схожим на голос її сина, попросив грошей на лікування, бо, мовляв, потрапив до лікарні в тяжкому стані. Не перевіривши інформації, перелякана мати негайно перерахувала на вказаний ним номер банківської картки 8000 гривень, а наступного дня — ще 1800 доларів, зібравши кошти всією родиною. Аж потім з’ясувалося, що син живий і здоровий. Інша жінка передала шахраю 54 тисячі гривень, аби «витягти» сина з поліції.

За вказаними фактами порушено кримінальні провадження, ведеться слідство. Правоохоронці наголошують: не вірте незнайомцям, завжди перевіряйте інформацію, яку вони вам сповіщають, і, тим більше, не переказуйте грошей.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Пенсії — за графіком
Читати
Поки що не обвалилися
Читати
Суддів поменшало
Читати
Кажуть, що навіть покарали
Читати
Найбільша криза
Читати
На чужину
Читати
Ще не скоро буде суд
Читати
Держбезпека під загрозою
Читати
Сміття через край
Читати
Пильнуйте: небезпечна хвороба
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове