Архів
Вівторок,
18 грудня 2018 року

№ 97 (19644)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Криниця
  • За рубежем
«Жовті жилети» ідуть у наступ

ФРАНЦІЯ. Четверті вихідні поспіль у містах по всій країні відбуваються масові антиурядові протести.

Докладніше...
Проти засилля мігрантів

БЕЛЬГІЯ. У Брюсселі поліція застосувала водомети та сльозогінний газ проти демонстрантів.

Докладніше...
Консерватори на межі фіаско

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Новий референдум щодо Brexit завдасть непоправної шкоди політиці уряду консерваторів.

Докладніше...
Вікно в Європу

БОЛГАРІЯ і РУМУНІЯ увійдуть до Шенгенської зони.

Докладніше...
Світ знає правду

САУДІВСЬКА АРАВІЯ. Сенат США поклав відповідальність за вбивство Хашогджі на принца-наступника.

Докладніше...
Коли гроші на вагу

ВЕНЕСУЕЛА. Річна інфляція сягнула майже півтора мільйона відсотків.

Докладніше...
Вже й там АЧС

КИТАЙ. У Пекіні вперше зафіксовано спалах африканської чуми свиней.

Докладніше...
Версія для друку          На головну

Святий Миколай, на всякий час помагай

Антоніна КІЗЛОВА.

19 грудня (6 грудня за ст. ст.) православні святкують день святого святителя Миколая Чудотворця Мирлікійського (близько 270 — між 345—352 рр.).

Угодник народився в лікійському місті Патара (сучасне селище Гелеміш, Туреччина). Його знатні й багаті батьки Феофан і Нонна дуже довго з молитвами чекали, поки Господь пошле їм дитину. Сина вони виховували як благочестивого християнина, а в науку віддали до його дядька, патарського єпископа.

Блискуче освічений Миколай прийняв духовний сан. Під час епідемії в Лікії близько 300 року попри небезпеку та втрату через хворобу власних батьків причащав недужих, відспівував померлих. Усю велику спадщину, яку отримав, роздав нужденним. Тоді й дістав Божий дар чудотворення, зокрема зцілення.

Після паломництва до святинь Єрусалима постригся в чернецтво у Сіонському монастирі, бо збирався стати при ньому відлюдником. Утім, через кілька років почув голос Спасителя: «Це не та нива, на якій Я чекаю від тебе плоду. Повертайся до людей, щоб прославити ймення Моє». Миколай перебрався до м. Мири (нині — Демре, Туреччина), де був обраний на Мирлікійську владичу кафедру. Він щиро дбав про спасіння навколишніх вірян і сам подавав приклад байдужості до розкошів, стриманості, ревності в молитвах, доброчинності. Пильно стежив, щоб нікого не засудили й не покарали несправедливо (якось навіть утримав за руку ката, що збирався стратити невинних). Спочив угодник у Мирі, нині його мощі зберігаються в Миколаївському соборі м. Барі (Італія).

За довге життя він устиг допомогти незліченній кількості людей, які цього потребували, визволяючи з біди не лише християн: «Ой хто, хто Миколая любить, Ой хто, хто Миколаю служить, Тому святий Миколай На всякий час помагай». Особливо багато зробив для дітей. Недарма ще в Х ст. учням церковнопарафіяльної школи при Кельнському соборі в день святого Миколая почали роздавати ласощі. Традиція обдаровувати чемних дітей на празник швидко поширилась за межі Німеччини. Докотилася вона й до українських вірян. Святкові гостинці підкладають таємно, бо й чудотворець за життя намагався залишатися непоміченим, коли приносив комусь їжу або гроші.

Українські господарі на Миколая пильно спостерігають за погодою, чекаючи морозу та великого інею, що вказують на багатий урожай хліба й городини. На Херсонщині, якщо цього дня йде сніг, примовляють: «Миколай бородою трусить — дорогу стеле». На Бойківщині, Покутті, Поділлі, Гуцульщині з особливими молитвами до святого звертаються задля захисту худоби від вовчих зграй.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Не зможуть виконати обіцянки
Читати
«Борг» платити не треба
Читати
Загрипували
Читати
Iмпорт переважає
Читати
У заручниках
Читати
Крим — корінному народу
Читати
Катастрофа у небі
Читати
«Євробляхи» поступово легалізовують
Читати
Хочуть підвищення
Читати
Реєстрацію спрощено
Читати





При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове