Вівторок, 18 грудня 2018 року № 97 (19644)
http://silskivisti.kiev.ua/19644/print.php?n=40954

Всьому голова не лише хліб, а й здоров’я

Богдан ЛУК’ЯНЧУК.

На знімку: такі сільські амбулаторії, як у Панчевому, з’являються в Україні щомісяця. Фото із сайту Кіровоградської ОДА.

ДЛЯ ПЕРШИХ пацієнтів відкрила двері Панчівська амбулаторія загальної практики Новомиргородського району. Важливий соціальний об’єкт на селі зведений за президентською державною програмою будівництва в Україні 513 сільських амбулаторій.

Приміщення цього закладу, що включає також житло для лікаря і гараж для санітарного транспорту, було збудоване у рекордні терміни. Будівельники компанії «Кіровограджитлобуд» здали об’єкт «під ключ» всього за сто з лишком днів. Вартість проекту — 6,2 мільйона гривень.

«Амбулаторію побудовано у Панчевому, адже в селі проживає понад півтори тисячі мешканців, — зазначив голова Новомиргородської РДА Олександр Сенченко. — Раніше селянам доводилося долати чималий шлях до колишньої амбулаторії, що розташована поза межами населеного пункту».

У новому закладі обслуговуватимуться не лише мешканці села, а й населення з ближніх сіл — Каніжа, Котівки і Мартоноші. А це загалом близько 3800 жителів.

Амбулаторія забезпечена автотранспортом, придбаним за кошти державного бюджету в сумі 500 тисяч гривень. Відтепер на виклики пацієнтів лікаря підвозитимуть на позашляховику моделі «Renault Duster» замість старенької «буханки» (УАЗ-452).

«У рамках президентської ініціативи будівництва сільських амбулаторій, яких в Україні буде 513, на Кіровоградщині маємо збудувати їх 18. Наразі маємо дуже високий ступінь виконання цього завдання», — підкреслив голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко.

Нині, крім Кіровоградщини, триває будівництво 310 новітніх сільських амбулаторій і в інших чотирнадцяти регіонах України. Вони ввійшли у перший пул (групу) проектів, затверджених наказом Мінрегіонрозвитку, які реалізуються за рахунок субвенції на розвиток сільської медицини. Серед переліку затверджених проектів — 102 амбулаторії так званої монопрактики з одним-двома лікарями без житла, 104 — із житлом для медиків. Найближчим часом новосілля справлять 94 заклади групової практики на три-чотири лікарі і десять — на п’ять-сім лікарів.

У першому пулі проектів — Волинська, Донецька, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька та Черкаська області.