Вівторок, 18 грудня 2018 року № 97 (19644)
http://silskivisti.kiev.ua/19644/print.php?n=40965

  • День за днем

Новорічні зірки на небі Львова

У ЛЬВІВСЬКІЙ опері відбувся гала-концерт, яким відзначене 20-річчя занесення історичної частини Львова до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Зірковий склад зібрала Оксана Линів, українка, яка стала головною диригенткою австрійської Опери Граца. Саме вона обрала для цього концерту популярні арії та фрагменти з опер Моцарта, Верді, Пуччіні, Бізе, Оффенбаха, а також твори Мирослава Скорика. «Грудень, кінець року, у всіх уже такий передсвятковий настрій, усі вже в приготуваннях до свята. Мені хотілося подарувати людям якийсь позитив. І я дуже щаслива, що програма концерту саме така: справді найкращі шедеври оперної літератури і також дуже багато Моцарта», — розповіла головна диригентка Опери Граца Оксана Линів.

Секрети «Поліського серпанку»

ТЕЛЕКАНАЛ «Бі-бі-сі» зняв фільм про бабусь із села Крупове Дубровицького району. У фільмі жінки розповідають про створення «поліського серпанку» — неймовірно легкої і ніжної тканини.

До цього часу тут вирощують льон. Його збирають на початку червня, а нитки прядуть до Різдва. Це роблять на столітніх верстатах. Нині серпанкове ткацтво села Крупове очікує визнання в Міністерстві культури України як об’єкт нематеріальної культурної спадщини національного переліку.

«Книга-мандрівка. Україна»

ТАК називається перший мультсеріал про відомих українських діячів, заснований на реальних історіях із однойменного бестселера від творчої агенції Green Penguin та видавництва «Книголав».

Героями мультсеріалу є всесвітньо відомі українці, об’єкти та події. Наприклад, у одній серії йдеться про те, як українцю розгадати писемність стародавньої цивілізації майя, не виходячи з кабінету, чому ніколи не варто викликати на дуель нобелівського лауреата, хто допоміг Миколі Гоголю створити перше українське фентезі та як харків’янка змінила світ балетної моди і отримала «Оскар». Події перших п’яти серій розгортатимуться у Харкові та Римі, в Одесі та Гватемалі, на Полтавщині та поблизу Нью-Йорка.

Кам’яний богатир із Дніпровських степів

КОЛЕКЦІЯ національного історичного музею в Дніпрі поповнилася «кам’яним богатирем» зі степів Магдалинівського району. Про це повідомили на сайті закладу.

Кам’яний хрест більш ніж двометрової висоти виявив студент неподалік села Магдалинівка. Виявилося, що знахідка створена зі статуї половецького воїна. За словами співробітників музею, подібні історичні пам’ятки на території Дніпропетровської області раніше не зустрічалися. Фахівці відзначають, що знахідка є яскравим прикладом поєднання язичницького і християнського світів.

Її твори поза конкуренцією

ЗАВЕРШИЛОСЯ масштабне всеукраїнське дослідження «Ukrainian Reading Publishing Data 2018», організоване Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова. Мета акції — дізнатися, кому із вітчизняних письменників віддають перевагу читачі.

10 відсотків респондентів назвали ім’я Ліни Костенко, лауреатки Національної премії України імені Тараса Шевченка, Премії Антоновичів та Премії Петрарки. Письменниця, яка через участь у дисидентському русі надовго була усунена з літературного процесу, за своє творче життя випустила десятки книг — романів та збірок поезій, продовжуючи творче довголіття.