Архів
П’ятниця,
12 квітня 2019 року

№ 29 (19676)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Дочекайтесь, коли земля поспіє

ІСНУЄ велика відмінність між термінами спілий ґрунт і ґрунт такий, що можна обробляти.

Землю слід починати готувати (перекопувати, обробляти) до посадок і посівів, як тільки можливо вийти на грядку. Та це не означає, що він є спілим.

У неспілу землю сіяти насіння не можна. Ще сплять мікроорганізми, які живуть у ній, вони ще не розмножились, а відтак — ще нічим живитися кореневій системі рослин. Можливо, й зійде посіяне насіння, проте рослина буде на голодному пайку і тому хворітиме. В такій землі відчутна нестача азоту, який потрібен рослині для розвитку насамперед. Без азоту рослина вкрай недостатньо засвоює фосфор, а без нього погано розвиваються сходи. За такої ситуації сіянці ніби завмирають на певний період.

Тоді як у спілому ґрунті азот з’являється як з повітря, так і в результаті життєдіяльності мікроорганізмів. Крім того, останні виділяють у ґрунт речовини, якими живляться рослини. Життя кореневої системи рослини і мікробів нерозривно пов’язані. І цей взаємозв’язок сягає свого максимуму саме в спілій землі.

Продіагностувати спілу землю досить легко. Вона не мажеться. Її грудочки, якщо затиснути їх у долоні, тільки трохи бруднять руку. Земля з руки легко висипається, відстаючи від тіла. Вона злегка волога, прохолодна, проте не холодна.

Пришвидшити дозрівання ґрунту можна, якщо перекопану грядку вкрити прозорою плівкою на кілька днів.

Версія для друку          До списку статтей

ПІСЛЯ того як розсаду розпікірують із посівних ящиків до парників чи окремих більших ємностей, на рослинах жовтіє листя. Чому? Є дві причини, яких практично неможливо уникнути при цьому «крутому піке» для сіянців. А от як діяти опісля, аби рослинки виправились і почали нормально розвиватись, інше питання, на яке й спробуємо дати відповідь.

Досить часто від садівників-аматорів можна почути нарікання: пересадили, мовляв, черешеньку, вона спершу прижилася — розпустилося листя, з’явився цвіт, а по якомусь часі деревце всохло. Справді, примхлива ця культура, чи, точніше сказати, вразлива до різних чинників. Тож перерахуємо їх і дамо поради щодо заходів задля кращої приживлюваності рослин.

Чи вирощували ви вже таке диво — пучкові огірки? Себто такі, в яких на плітях зав’язуються по кілька штук з однієї пазухи. Уявляєте, яка врожайність? Але щоб її забезпечити, треба немало потрудитися.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове