Вівторок, 11 червня 2019 року № 46 (19693)
http://silskivisti.kiev.ua/19693/print.php?n=42530

  • Неоголошена війна

Розведення сил переноситься

Михайло ВЕДМІДЬ.

ВЧОРА, 10 червня, мало відбутися розведення сил та засобів поблизу Станиці Луганської, про що було домовлено минулої середи у Тристоронній контактній групі. Втім, досягнуті у Мінську домовленості були зірвані. Про це повідомили у прес-центрі штабу операції Об’єднаних сил: «Унаслідок чергових порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації вкотре зірвано виконання цілого комплексу заходів, визначених Мінськими домовленостями, щодо розведення сил і засобів на ділянці «Станиця Луганська».

Зокрема, за даними штабу ООС, починаючи від 7 червня бойовики обстріляли позиції українських підрозділів, розташовані у цьому районі, про що зазначено у звіті Спостережної моніторингової місії ОБСЄ.

Враховуючи ситуацію, наступною датою початку розведення сил і засобів на цій ділянці (за умови дотримання цілковитого припинення вогню протягом семи діб) може бути лише 16 червня, зазначили у штабі, наголосивши, що підрозділи Збройних сил України вже проводять попередню підготовку та готові до такого відведення.

Тим часом Українська сторона СЦКК поінформувала, що у Станиці Луганській відбулась робоча зустріч її керівника з групою представників керівного складу спостережної моніторингової місії ОБСЄ. Головною метою заходу стало уточнення безпекової ситуації у ділянці розведення сил і засобів.