Вівторок, 11 червня 2019 року № 46 (19693)
http://silskivisti.kiev.ua/19693/print.php?n=42535

  • З літопису наших днів

Більше не калічитимуть долі

Ганна Кліковка.

Запорізька область.

ПРИПИНЕНО потужну злочинну діяльність із виготовлення, зберігання та збуту наркотиків у Запорізькій області.

Працівники обласного управління протидії наркозлочинності ГУНП спільно зі слідчими Вільнянського відділення поліції, працівниками Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Токмацької міжра­йонної прокуратури викрили нарколабораторію та двох ділків, які розгорнули нелегальну діяльність. З’ясувалося, що 25-річний мешканець Запоріжжя організував процес виготовлення наркотичного засобу метадон та його реалізацію на території Запорізької і Київської областей. Також встановлена причетність до цього промислу 33-річного мешканця Вільнянського району. Фігурантам, як-то кажуть, сил та спритності вистачало. Свою «лабораторну» діяльність поставили на широку ногу. В результаті санкціонованих обшуків правоохоронці виявили близько семи кілограмів наркотичного засобу метадон, понад 100 літрів різних прекурсорів, обладнання та приладдя для виготовлення наркотику, мобільні телефони, чернетки із записами, сім-картки, електронні ваги, зіп-пакети та гроші. Все вилучене направлено на дослідження до експертно-криміналістичного центру.

За цінами «чорного» ринку, сума вилученого наркотику — близько 12,5 мільйона гривень.

Триває досудове розслідування, і відповідати доведеться численними роками ув’язнення, адже варто лише уявити реальні наслідки такої «діяльності»: скалічені долі й здоров’я сотень співгромадян, котрі споживали наркотичну отруту, адже науковці стверджують, що ризик смертності через уживання метадону є одним із найвищих серед усіх наркотичних засобів.

Принагідно варто зазначити, що загалом з початку року працівники поліції Запорізької області викрили 338 злочинів у сфері обігу наркотиків.