Вівторок, 11 червня 2019 року № 46 (19693)
http://silskivisti.kiev.ua/19693/print.php?n=42544

  • Подія

Чорнобиль: американська історія

Марія КРАМАР.

АМЕРИКАНСЬКИЙ канал НВО зняв п’ятисерійний серіал «Чорнобиль», прем’єра якого днями з великим успіхом відбулася в Америці. Починається він із вибуху на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року. Потім глядачів тримає у напрузі оповідь про життя і смерть, брехню і реальність, кохання і зраду. За словами автора сценарію «Чорнобиля» Крейґа Мейзіна, він «прагнув викласти найправдивішу версію того, що сталося тридцять три роки тому, струсонути свідомість людства, розкриваючи перед аудиторією напівапокаліптичну ситуацію, до якої спричинила самознищувальна сила людства і тоталітарна модель суспільного устрою». На думку Мейзіна, це конче потрібно сьогодні, коли відбуваються масштабні кліматичні зміни, екологічні й соціальні катастрофи.

Серіал «Чорнобиль» у престижному міжнародному кінорейтингу ІnternationaMovi Data Base зайняв першу сходинку, потіснивши відомий і надзвичайно популярний в останні кілька років серіал «Гра престолів». Глядачі віддали фільму 9,6 з 10 можливих балів.

Переважна більшість критиків схвально відгукується про серіал. А от у російських ЗМІ його вже встигли розкритикувати, звинувативши «у штучній, не до місця патетиці» й у тому, що цей фільм «не про героїзм російських людей, які врятували світ від катастрофи». Ну, звісно! До речі, український драматург Павло Ар’є, п’єса якого «На початку і наприкінці часів», присвячена чорнобильській темі, із аншлагом іде у багатьох українських театрах, написав у соціальній мережі, що побачене і почуте в серіалі справило на нього дуже сильне враження.

Залишається сподіватися, що український глядач найближчим часом матиме змогу подивитись, оцінити і скласти свою думку про цей серіал. Це стало б набагато вагомішою подією, ніж повернення «Сватів».